Dvanáctá noc Yule

Dnešní, dvanáctou noc Yule, můžete využít nejen k oslavám, ale i k přísahám. V naší moderní tradici jim říkáme předsevzetí, a většinou nám vydrží nejdéle do konce ledna 🙂 Přísahy bychom však měli brát velmi vážně a neslibovat nic, o čem si nejsme jisti, že můžeme splnit.

Osobně jsem už na předsevzetí rezignovala, mým dlouholetým osobním rituálem v poslední kalendářní den roku je soupis přání a snů, která chci, aby se mi v novém roce naplnila.
Je na vás, zda je vám bližší magie slova, a sepíšete si svoje sny jako příběh, nebo zda jste spíše vizuální typ a vyrobíte si svou mapu snů pomocí obrázků, výstřižků či koláží.

Důležitý je záměr. Přát si ze srdce, bez pochybností o tom, zda se naše cíle splní. Přát si tak, aby naše přání byla čistá a neublížila nikomu jinému, nebo nemanipulovala s něčí svobodnou vůlí.

Nebojte se mít velké cíle a smělé plány, ale zaznamenejte i zdánlivé maličkosti a drobnosti. Myslete na svá přání, jako by už byla splněná.

A i kdybyste je nikam nezaznamenali, nezapomeňte na ně. Nechte je růst a vykvést. Nemá cenu si svoje přání hýčkat v zavřené dlani, pusťte je do světa a dovolte jim se zhmotnit.

Přeji vám klidný a požehnaný konec roku a ten nejúžasnější rok 2019.

Tiumen – dvanáctá noc Yule

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *