Týdenní výklad (20.5-26.5.2019)

Dobré pondělní ráno, dnes bez dlouhých úvodů půjdeme rovnou k věci, tedy k tomu, co by nám měly přinést následující dny:

Po mnoha životních zkouškách a náročných lekcích se konečně začalo blýskat na lepší časy. Úleva, kterou jsme zažili, byla osvěžující, a dala nám nejen víru, že věci zvládneme, ale i energii tak učinit.

Doslova, jako když se po dlouhé noci konečně objeví svítání, objevil se i před námi paprsek naděje. Naděje, že už konečně bude líp, že už konečně necháme všechny smutky, (sebe)lítosti, cyklicky se opakující emoční vzorce a slepé koleje, po kterých pořád jezdíme sem a zpátky, za sebou. Včerejší počasí příjemně rezonovalo s pocitem, že zima sice byla delší, než bychom si přáli, ale jaro se přece jen nakonec rozhodlo prohřát nás teplem a nabít nás chutí do života.

Ještě ale nenastal čas vyložit si nohy na stůl a užívat si pohodu a sluníčko. Však za okny to taky vypadá trochu uplakaně. Jsme na dobré cestě, nicméně bez našeho úsilí to bohužel ani tentokrát nepůjde.

Může nás ale posílit vědomí, že věci se dějí tak, jak se dít mají, a pokud se udržíme nohama na zemi a hlavou zase pěkně na ramenou, měli bychom zjistit, že směr, kterým jsme se vydali, dává smysl.

Jen bude třeba ještě chvíli vydržet a nečekat bleskurychlé výsledky. Máme-li v plánu rychlé akce, dramatické zásahy a zásadní řezy, jimiž chceme rozseknout poněkud zpomalený běh událostí, mohlo by se stát, že se nám ta pěkně našlápnutá cesta změní spíš v místo tvrdého dopadu, na němž si nabijeme nos.

Zdá se, že nějakou dobu si ještě budeme muset pobýt nikoliv v žánru akce, ale spíše introspektivního černobílého art filmu. Svět kolem nás můžeme řešit až poté, co jsme poctivě a důkladně probádali vlastní ego.

Ale i tohle období lze využít plodně. Činy, které nás čekají, si můžeme v klidu promyslet. Akce, do kterých se chceme vrhnout, lze pečlivě naplánovat… anebo prostě můžeme věnovat následující dny tomu, že si odpočineme a nasbíráme síly. Cítím, že se nám budou hodit 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *