Týdenní výklad (29.7-4.8.2019)

Krásné pondělí.

Tento týden nás čeká nejen novoluní ve Lvu, ale i svátek Lammas/ Lughnasadh. Hojnost, prosperita a plodnost, stejně jako vděčnost za všechno, čeho máme v životě dostatek, jsou zásadní témata tohoto období.

A co si o tom myslí karty?

Naše intuice je jako měsíční paprsek uprostřed noci. Osvětluje nám cestu a vede nás k cíli. Možná není vždy úplně jasná, možná je to světlo, které je třeba trochu hledat v husté tmě domněnek, jež nás obklopují. Je tu však stále s námi. Komunikuje s námi pomocí znamení, mluví s námi řečí symbolů. Její sdělení není vždy zřejmé na první dobrou, nutí nás zastavit se, naslouchat a snažit se porozumět.

Nabádá nás k tomu, abychom uvěřili, že máme sílu a odvahu na to učinit krok do nejistoty, do neznáma, směrem ke snům, které toužíme naplnit. Možná se nám půjde s větší kuráží, pokud si uvědomíme, že tato síla nepochází jen od nás samotných, že není jen odrazem naší vlastní životní zkušenosti. Ať už zdroj, ze kterého čerpáme nazýváme Vesmírem, Duchem nebo průvodci na cestě, tyto energie jsou tu s námi a pro nás. Stačí, když se jim s důvěrou otevřeme a přijmeme jejich vedení.

Někdy je krok do neznáma krokem víry. Někdy nic jiného než víru v to, že to dobře dopadne, nemáme. Ale to přece není málo. Víra je mocná síla a pomáhá nám zhmotnit a manifestovat náš záměr. Sama o sobě za nás práci neudělá, ale bez její přítomnosti se snadno ztratíme v postranních uličkách pochybností.

Svátek Lammas nám připomíná, že v našich životech je mnoho věcí, ze kterých se můžeme radovat a že největší radost je sdílená radost. 
Využijte tento čas k tomu, abyste vyjádřili vděčnost za dary, které jste dostali, a nezapomeňte se o ně podělit s ostatními. Pokud budete vykonávat rituál nebo kouzlo na přivolání prosperity a hojnosti, přejte si ji nejen pro sebe, ale i pro ostatní. Síla magického záměru se tím znásobí a výsledky budou nad očekávání 🙂

I v čase oslav můžete věnovat chvilku tichému rozjímání nad tím, co se vám v předchozí části roku podařilo, jak jste zhodnotili potenciál, který máte, co jste zaseli a co budete sklízet.

Neupadejte ale do přehnaného moralizování. Sem tam se něco nepovede tak, jak jsme si původně představovali. A někdy se nakonec ukáže, že to není až takové drama. Někdy nám nějaká příležitost uteče, ale objeví se jiná, možná ne lepší (a ani horší), ale také zajímavá. A i když si myslíme, že přesně víme, co potřebujeme, abychom byli šťastní, vyplatí se na této představě tolik nelpět a nechat si v záloze i jiné možnosti.

Ono nakonec to štěstí až tolik nezáleží na tom, co se děje okolo 🙂 Ale to už všechno dávno víte, tak vás nebudu unavovat dlouhými rozbory.

Užijte si krásný týden a pokud je něco, co potřebujete probrat osobně, napište mi do zpráv 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *