Sexualita

Krásné pondělí, milí přátelé,

Pro dnešní den jsem vytáhla kartu z balíčku Sebeléčení od Inny Segal. Ptala jsem se obecně na informaci, poselství, či zprávu, které by vám (tedy vlastně nám 😊 ) chtěly předat… a karty to hned vzaly hopem a pustily se do tématu sexuality.

No a proč ne, venku je sice zima, to ale neznamená, že se nemůžeme zahřát zevnitř, a to tou nejzdravější a nejpříjemnější cestou, tedy kultivováním naší sexuální energie.

Karta sexuálního umění se nás ptá, jak sami sebe vnímáme, zda se cítíme být sexuálními bytostmi? Co v nás téma sexuality otevírá, jakých zranění se dotýká? Jaké kulturně či výchovně podmíněné vzorce chování a myšlení v nás spouští? Stydíme se za projevy vlastní sexuality? Podléháme mýtům, založeným na „dobrých radách“ sexuologů, podpořených lesklými stránkami barevných časopisů, že sex je v dlouhodobém vztahu mrtvý a my se musíme spokojit s první středou v měsíci? 😊

Umíme sami sebe akceptovat v přirozeném projevu vlastní touhy? A umíme tak akceptovat i našeho partnera?

Dnes vám tu nechci klást žádná velká moudra, spíš vás poprosím, abyste si třeba nad kávou či šálkem horkého čaje udělali chvíli času a sami sebe se zeptali, co ve vás téma sexuality otevírá. Co byste potřebovali, aby vaše sexualita byla skutečně vyživujícím zdrojem vaší vitality?

Je to hodně intimní téma, tak pochopím, pokud si necháte odpovědi jen pro sebe. Ale pokud je cokoliv, co byste rádi sdíleli s ostatními, budu moc ráda za vaše názory v komentářích.

Užijte si nádherný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *