Upřímnost

Milí přátelé,

venku je nádherné babí léto, podzim se ukazuje v těch nejkrásnějších barvách a láká k pobytu v přírodě.

Tak pro dnešek nebudu zdržovat dlouhými výklady, pátek je přece potřeba využít lépe než u počítače 😊

Karta na dnešní den nás nabádá k jednomu: mluvte upřímně. Dopřejte si čas na ujasnění si, co a komu chcete sdělit.

Často v komunikaci utíkáme k různým kličkám a nejasnostem, nejsme schopni otevřeně pojmenovat, co chceme, co cítíme, co potřebujeme… Mnohdy se snažíme říct to, co od nás protistrana chce slyšet, ať už proto, že se bojíme ji svými slovy ranit, nebo se prostě jen chceme vyhnout zbytečným konfliktům, hádkám a nedorozumění.

Z dlouhodobého hlediska ale tato strategie vede jen k tomu, že popíráme sami sebe a že nakonec nedostaneme to, co chceme, protože nikdo o našich přáních a potřebách neví.

Upřímná komunikace neznamená, že na protějšek vybalíme všechno s razancí dvoupásového tanku a stylem přeber si to, jak chceš. Není to ani snaha mít za každou cenu pravdu, udolat toho druhého v diskusi.

Radikální upřímnost nemá nic společného s neomaleností nebo hrubostí. Nesnažíme se přece svými slovy ublížit, snažíme se jen otevřít se, ukázat svoje city, svoji zranitelnost. Svoje skutečné já. Upřímnost by měla být prostá manipulace, vedená tou nejlepší možnou motivací a snahou o vzájemné porozumění.

A i když chápu, že u některých partnerů v diskusi to může vypadat, že člověk mluví do dubu, přece jen se vyplatí to s upřímnou a otevřenou komunikací zkusit. Třeba už dnes.

Mějte se krásně, užijte si nádherný pátek a pohodový víkend.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *