Týdenní výklad (18.11-24.11.2019)

Milí přátelé,

před námi je další týden, a tak se bez dlouhých úvodů pojďme podívat, jak se k událostem, pocitům a energií následujících dnů vyjádřily karty 🙂

Nedávná minulost přinesla šanci na uskutečnění projektu. Něco nového, plného naděje a optimismu v nás vzbudilo pocit, že dosažení plánů už je takřka na dosah, že už stačí jen natáhnout ruku a naše přání se zhmotní a vklouznou nám do náruče.

Ať už to byla nová pracovní příležitost, vidina finančního zisku nebo zásadní posun ve vztahu, vzduch přímo voněl omamnou esencí nových začátků a plánů, které se zdály dost spojené s realitou, abychom mohli věřit v jejich realizaci.

Už jsme byli připravení vykasat si rukávy a pustit se do práce na nové budoucnosti, ale ne vždycky všechno dopadne tak, jak bychom si přáli.

Po nadšení přišlo zklamání. Něco, o co jsme velmi usilovali, nevyšlo podle našich představ. Místo pocitu úspěchu se dostavila deziluze, rozčarování a pocit, že si z nás snad Vesmír dělá krutou legraci.

Ve chvíli žalu přitom nejsme schopni vidět, že jsme nepřišli úplně o všechno, že se cesta ke splnění našeho plánu neuzavřela definitivně. Jsme tak ponoření do smutku a sebelítosti, že nám připadá, že nás už nic dobrého nečeká.

A jen těžko dokážeme naši situaci vnímat jen jako překážku na cestě, něco, co odejde stejně, jako to přišlo.

Ať už se stalo cokoliv, je třeba to oplakat a smířit se se ztrátou.

A pak zase zvednout hlavu a nedovolit jednomu prohranému boji, aby nás dostal na kolena a donutil k finální kapitulaci.

Před námi se objevuje další šance. Energie, kterou jsme vložili do manifestace našeho přání, se nikam neztratila. Naše vize, sny a cíle, jsou pořád připravené na okamžik, kdy si otřeme slzy, upravíme fasádu, nasadíme znovu odhodlaný výraz a vložíme do práce na naší budoucnosti další úsilí.

Ještě není čas to vzdát. Naopak. Pokud v sobě dokážeme vybudit aktivitu a utlumit pochybnosti, uvidíme v cílové pásce hojnost, štěstí a naplnění, které na nás čekají.

A i když počasí venku i nálada plná pocitů zmaru nás svádí k tomu zůstat doma na gauči a dát si něco dobrého, našemu tělu i mysli prospěje, když se překonáme, teple oblečeme a aspoň na chvíli vyrazíme do přírody. Potřebujeme více odpočinku, ale spíše toho aktivního, ne toho spojeného s konzumací nabídky Netflixu 🙂

Hlavně je potřeba se vyhnout obviňování sebe, ostatních, osudu, karmy, vesmíru (a já nevím koho a čeho ještě) za to, že se věci nedějí přesně podle nalinkovaného plánu. To, že něco proběhne trochu jinak nebo trochu v jiném tempu, než bychom chtěli, není selhání. Ani naše, ani systému 🙂

Někdy prostě pomůže míň hodnotit. Míň nálepkovat. Míň kontrolovat a snažit se, aby všechno bylo perfektní.

Ono nakonec všechno je perfektní… jen jinak, než jsme si to představovali v našich mentálních konceptech.

Zkusme být sami k sobě více laskaví a tolerantní. Více naslouchejme našim vlastním potřebám, ať už je to touha po odpočinku nebo naopak po věcech, které nám dělají radost. Podzim je časem, kdy si můžeme dovolit trochu zpomalit a načerpat sílu. S jarními slunečními paprsky zase přijdou nové možnosti a příležitosti, dost možná lepší než ty, o které jsme přišli.

Užijte si krásný týden.

Pokud je něco, co byste se mnou rádi probrali osobně nebo ve zprávách, budu ráda, když se mi ozvete, abychom se mohli domluvit na osobním výkladu nebo konzultaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *