Období transformace

Milí přátelé,

je tu pondělí a tedy i výklad na tento týden 🙂

Když necháváme věci z našeho okolí, aby kontrolovaly náš život, je to jako nechat se chytit do pasti. Vinit vnější vlivy za všechno, co se nám stalo, je samozřejmě ta snazší cesta. Můžeme přehazovat zodpovědnost za to, co se nám děje a za to, jaké podmínky v životě máme, na naše rodiče a výchovu obecně, na nepřízeň osudu, která nás pronásleduje, na smůlu na partnery, na šéfa, co není schopen spatřit náš potenciál, na vládu, na systém, na Vesmír, na špatné počasí… ono se vždycky něco najde 🙂

Anebo to můžeme vzít tou těžší, náročnější, ale zase poctivou cestou. Uvědomit si, že ty pichlavé trny, na kterých sedíme a ze kterých nás bolí zadnice, jsou výsledek našeho vlastního počínání, že jsme si tyhle rostlinky na naší zahrádce vypěstovali sami. Sedíme v nich zcela dobrovolně 😀 Jistě, nebyl to úplně vědomý proces, málokdo z nás to má položené tak, že hned ráno, když vstane, si dá předsevzetí, že se celý den bude chovat tak, aby vytvořil příčiny, které ho jednou jako důsledky budou bolestivě kousat do pozadí. Ve valné většině se životem protloukáme spíše nevědomě, sem tam se nám něco povede, ale obvykle to tak nějak patláme a pak se divíme, do čeho že jsme si to sedli.

Nastává však období, kdy máme velikou příležitost poskládat si věci tak, aby konečně dávaly smysl. Pochopit, posunout se dál k životu, kdy už nejsme bezmocní, jako důsledek toho, že veškeré své kompetence předáváme vlivům z vnějšku.

Naopak. Začínáme chápat. Vnímat souvislosti. Uvědomovat si, že nikdo jiný než my sami nemá zodpovědnost za to, co se nám v životě děje.

Je to období hluboké transformace. Jako každá přechodová fáze je plná možností k růstu, ale stejně tak nebezpečná v tom, že když ji nedotáhneme do konce, zůstaneme trčet někde na půl cesty, zmatení a ztracení.

Máme sílu překročit hranice, které nám vystavěli jiní, a co je nejdůležitější, máme sílu překročit hranice, které jsme nastavili sami sobě. To ale nepůjde bez velké dávky vnitřní disciplíny, bez toho abychom o věcech přestali jen fantazírovat a mluvit, ale začali na nich skutečně aktivně pracovat.

Nestačí mít pohled nastavený směrem ke hvězdám. Aby se naše přání, sny a touhy, naplnily, je nezbytné zvednout pozadí ze židle a jít něco dělat.

To, jak vypadá náš život, v tento aktuální moment, je výsledkem našich myšlenek, slov a činů. Zákon příčiny a následku funguje nejen ve fyzice 🙂 Nemá tedy cenu si stěžovat na to, kdo nás dostrkal tam, kde jsme, ale spíše se soustředit na to, jak se dostat tam, kde být chceme.

A jsou to právě naše myšlenky, odkud můžeme začít. I když to někdy v naší hlavě vypadá jak v bleším cirkusu, kde jedna myšlenka skáče přes druhou a celé se to jeví tak, že se ta šou nedá nijak ukočírovat, opak je pravdou. Máme možnost si z našich myšlenek vybírat ty, kterým budeme věnovat pozornost a rozvíjet je, a ty, které nám k ničemu dobrému neslouží, a tak se jimi nemá smysl zabývat.

Tak co kdybychom to zkusili? Jako takový experiment pro tento týden 🙂 Být více vědomí toho, co se děje v našich hlavách, pečlivě třídit myšlenky, nechávat si jen ty, které nesou přesně tu energii, která utváří naši budoucnost tak, jak ji chceme mít. A ten zbytek; sebezpochybňující, neurotické, zraňující, obviňující i sebeobviňující myšlenky prostě jen necháme být, aniž bychom jim věnovali pozornost. Ony se jí samozřejmě budou dožadovat, stejně jako děti, které schválně zlobí, abychom si jich všimli, ale my pro tento týden budeme neústupní a nedáme jim ani trochu toho zájmu 🙂

A na konci týdne si můžeme zhodnotit, co nám tento společný pokus přinesl. Zda se cítíme lépe, svobodněji a více jako ti, co jsou u kormidla svého života, anebo pořád jako ti, co se jen vezou v podpalubí, kde remcají, že to s nimi moc hází 🙂

Karty na tento týden nás vybízejí, abychom se otevřeli informacím, které k nám přicházejí, aby nám pomohly dosáhnout vyššího stupně prozření.

Tak pojďme tuhle šanci chytit a využít ji na maximum 🙂

Přeji vám krásný týden, plný zajímavých a užitečných prožitků na cestě k hlubšímu pochopení toho “jak se věci mají” 🙂

A kdybyste potřebovali probrat svou situaci osobně nebo v rámci výkladu, pište mi do zpráv nebo na mail, a něco vymyslíme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *