Týdenní výklad (2.12-8.12.2019)

Milí přátelé,

obvykle se snažím dávat týdenní výklad v pondělí, ale není třeba lpět na detailech, většina týdne je stále před námi, a tak věřím, že se výklad hodí i takto při úterku 🙂

Nejen z karet, ale i z toho, co spolu řešíme na konzultacích a v rámci osobních výkladů, se zdá, že nejeden z nás má za sebou období, které bylo, velmi mírně řečeno, dost náročné.
Co se mohlo pokazit, se pokazilo, a ještě se to dvojnásob zkomplikovalo a třikrát vrátilo v pocitech výčitek a sebeobviňování.

Čelili jsme ztrátám, smutku, krizi vlastních hodnot. Nevěděli jsme, na koho a na co se spolehnout, kde najít pomoc a podporu. Měli jsme pocit, že věci nezvládáme tak, jak bychom si představovali. A když už to vypadalo, že se situace konečně zase obrací k lepšímu, přišla zase facka z druhé strany, odkud jsme ji už ani nečekali. Anebo možná čekali? Nebyl to nakonec ten problém? Že už jsme propadli paranoidním představám, že porážka číhá za každým rohem, a že hapyendy patří jen do pohádek a romantických filmů?

Není to žádný krutý plán osudu, co nás týrá, ale naše vlastní pocity selhání, viny a úzkosti. Ohlížíme se přes rameno, čekáme, co se kde zase vymkne zpod kontroly… a tím si k sobě ještě víc přitahujeme další a další neúspěchy. A tím, jak se nám opakují, se zase jen utvrzujeme v tom, že se nám smůla lepí na paty. A tak si celý problém cyklíme kolem a dokola a z vlastních myšlenek si děláme nepřítele, který na nás útočí v nočních můrách a podsouvá nám přesvědčení, že nestojíme za nic.

Naštěstí uprostřed toho sebelitování a sebeobviňování přichází nová energie, nový impuls, který nám konečně dává kapacitu vzít rozum do hrsti a podívat se na naše problémy racionální optikou. Upřímně, zase taková katastrofa to není. A my nejsme žádné bezmocné oběti, odsouzené k tomu, aby se jim hroutilo pod rukama všechno, na co sáhnou. To je nálepka, kterou jsme si na čelo nasadili sami. A stejně tak sami si ji zase můžeme sundat, trochu se uklidnit a zamyslet se, co dál.

Podívat se na to, co se nám stalo, bez hodnocení, bez soudů. Čistě objektivně.
S jasnou hlavou a notnou dávkou upřímnosti k sobě samým možná budeme schopni konečně přijít na to, proč se nám udály věci, které třeba nebyly úplně příjemné a možná přinesly větší výzvy, než bychom si přáli.
Ale měly svůj smysl? Měly svůj důvod? Mají svoje řešení?
Je na nás, abychom si odpověděli, bez vytáček, bez výmluv a bez hledání viníka všude okolo sebe.

Ve chvíli, kdy jsme nasbírali několik porážek v řadě, si nemusíme připadat jako šampioni, kteří mají kapacitu otočit skóre a začít zase vítězit. Ale právě teď je ta pravá chvíle zbavit se strachu z prohry a neúspěchu. I když se bojíme, i když máme obavy. Anebo právě proto. Přece nenecháme vlastní strach, aby nám sebral naše sny. Přece ho nebudeme dál krmit negativními myšlenkami, a neustále ho posilovat.
Pokud už něco máme krmit, sytit a vyživovat, tak to jsou právě naše přání a touhy. Pát tipů, jak a kudy na to, jsem zmínila ve včerejším videu (ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=w-5JncNpx7g&t=3s), tak se k němu můžete vrátit a zkusit načerpat inspiraci 🙂

Ať už se ke svým přáním budete snažit přiblížit afirmacemi, kreativní vizualizací, nebo jinými metodami, a než se do toho naplno pustíte, věnujte ještě chvíli zkoumání své motivace.

Karta s příhodným názvem Pokušení nás varuje před líbivými zkratkami a před povrchností. Možná před vámi stojí cesta, která nabízí, že získáte snadno to, po čem toužíte, ovšem za cenu drobného morálního kompromisu nebo za podmínky, že to nebude něco, s čím jste zcela v souladu a o čem jste bytostně přesvědčeni, že je pro vás správné.

Zkuste se zamyslet nad tím, zda později dokážete žít s důsledky metod, které jste zvolili ke získání toho, co jste chtěli.

A nelpěte na tom, že existuje jen jedna věc, která vás učiní šťastnými, jen jedna konkrétní cesta, která vede k naplnění vaší touhy. Otevřete se příležitostem, které přichází. Jsou mnohem lepší než jsme si zatím uměli představit 🙂 Tak si netrvejme na tom, že víme nejlépe, co je pro nás nejlepší, a nechme Vesmír pracovat jeho vlastním tempem a způsobem.

Přeji vám krásný týden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *