Hodnota mé práce

Milí přátelé,

v rámci méně vážných a lehce odlehčených pátečních témat mě napadlo napsat pár řádků k tomu, co sem tam (podle polohy planet, ročního cyklu a erupcí na Slunci častěji nebo méně často) řeším nejen já, ale všichni, kdo se výklady z karet a magickou prací všeho druhu zabývají profesionálně, nebo tedy jinak řečeno, za úplatu 😊

Mám to štěstí, že většina lidí, se kterými se potkávám, ať už pracovně či přátelsky (a ono se to vlastně poměrně často vzájemně nevylučuje 😊 ) přirozeně chápe, že i když jsem bytost velmi spirituální a takřka nehmotná, moje fyzická existence má určité potřeby, a tak si nechávám za svoje služby platit.

Stejně jako si třeba kadeřnice nechává platit za to, že vám udělá melír, nebo instalatér za to, že vám opraví ucpaný odpad. Služba je služba a vcelku nezáleží na tom, zda odejdete s hezkým účesem na hlavě, nebo nějakým novým nápadem nebo pohledem na svou situaci v hlavě. Či zda vám někdo pomůže zbavit se nánosu bordelu ve dřezu nebo v životě a vztazích.

Ani nevím, kde vzniklo přesvědčení, dlouho živené místními ezo kruhy a jejich příznivci, že za spirituální služby se nesluší brát peníze. Že to poškodí karmu toho, kdo je bere, i toho, kdo je dává, že je to nemravné, neslušné, neduchovní a úplně v rozporu se vším vyšším a čistým 😊

Z pohledu historie je tenhle přístup novinkou. Tradičně si vědmy, šamani, věštci a čarodějové vždycky brali za svoje služby nějakou odměnu. Někdy to dokonce bylo tak, že čím bohatší odměna, tím příznivější věštba 😀

Samozřejmě, že svou práci nedělám jen kvůli penězům. Dělám ji proto, že mě baví, těší a naplňuje a že vnímám jako svůj úkol na tomto světě pomáhat ostatním. Ale existuje spousta pomáhajících profesí, od lékařů, přes psychology až po pracovníky v sociálních službách, a většina z lidí, kteří se v těchto oborech pohybují, budou pravděpodobně mnohem ušlechtilejší a altruističtější než já, a stejně v polovině měsíce čekají, že na svém bankovním účtu najdou výplatu 😊

Tím netvrdím, že pomáhat zadarmo je nesmyslná aktivita, jen že všechno musí být v nějakém udržitelném režimu, kdy člověk, který pomáhá, má taky co jíst, kde bydlet, možnost investovat do svého rozvoje a dalšího vzdělávání, aby ta pomoc za něco stála.

A kromě toho je to také o určité výměně energií. Dřív jsem občas udělala tu chybu, že jsem se nechala přesvědčit k tomu, abych pro někoho udělala něco zadarmo. Nebo se slevou tak zásadní, že to bylo prakticky zadarmo. A pak jsem se z toho cítila špatně. Jakože moje služby jsou třetí cenová skupina. Jakože nestojí za to, aby je někdo ocenil a ohodnotil. Jakože nejsou dost dobré na to, abych si za ně zasloužila něco nazpátek.

A to se pak vracelo do toho, co jsem byla schopná do své práce vložit. Už mi to nešlo tak lehce a radostně, jak jsem byla zvyklá, najednou jsem se cítila upoceně, udřeně a jako někdo, kdo vlastně předstírá, že má něco skutečného nebo hodnotného, co může ostatním nabídnout… protože když to dělám za kafe, úsměv nebo buchtu, tak to asi žádnou extra kvalitu nemá.

A pak jsem si uvědomila, že takhle fungovat nechci, že nechci lidem dávat něco, o čem si sami myslí, že stojí jen za pár drobných. Chci jim dávat něco, o čem jsem já i oni přesvědčení, že má svou cenu.

V současné době to mám tak, že zadarmo pracuji jen pro blízké přátele, ale pak to nevnímám jako práci, ale jako dárek pro ně. Vím, že když od nich budu něco potřebovat já, tak tady pro mě budou a také mi rádi pomůžou. Jak jsem psala, je to výměna. Je v tom zdravá rovnováha mezi dáváním a přijímáním.

Pro ostatní pracuji za peníze. Protože v našem světě, který funguje na určitých ekonomických zákonitostech, v zásadě není lepší způsob, jak dostat nazpět to, že jsem do něčeho investovala svůj čas a energii… a kdo se výklady pro druhé zabývá (anebo obecně pracuje s lidmi, princip je dost podobný), tak ví, že té energie není úplně málo 😊

Pořád asi existují lidi, kteří si myslí, že peníze jsou neduchovní a mrzké a povrchní a špinavé… a to je taky důvod, proč k sobě tenhle druh lidí nikdy nepřitáhne hojnost a nadbytek… ale o tom třeba zase v nějakém vážnějším povídání jindy.

Pro dnešek to uzavřu tím, že jsem vědma tradičního druhu, takže stejně jako moje předchůdkyně v minulosti beru za své věštby odměnu (až na to, že mě nemusíte uplácet, aby byla věštba příznivá, můj ceník měří všem stejně 😊 ).

Pokud se stane, že vám sama od sebe nabídnu něco se slevou, zadarmo nebo prostě jen tak, tak to berte tak, že k tomu v tu chvíli mám důvod, neřešte to a vezměte si to. V opačné případě se mě neptejte, zda pro vás něco udělám jen tak, ale podívejte se na moje stránky https://www.tiumen.cz/sluzby-a-cenik/ a zvažte si sami, zda pro vás moje služby tuhle hodnotu mají, nebo ne 😊

Přeji vám krásný den a pohodový víkend bez zbytečných stresů z předvánočního shonu. A pokud vás zajímá téma hojnosti a peněz trochu víc do hloubky, dejte mi vědět v komentářích, zda byste chtěli podrobnější text (nebo video).

A kdybyste chtěli cokoli řešit osobně… ceník je výše 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *