Týdenní výklad (16.12-22.12.2019)

Milí přátelé,

dnes nás čeká jeden z posledních týdenních výkladů v tomto roce.

Ještě než se vrhneme do nadějí a plánů spojených s rokem následujícím, ještě než si dovolíme se zase nadechnout a otevřít novým možnostem, které nás čekají, máme úžasnou příležitost využít čas svátků a mezi svátky nejen na to, abychom se přejedli cukroví a podívali se na pohádky v televizi, ale taky uzavřeli to, co nám letošní rok přinesl, zhodnotili si, jak jsme obstáli ve výzvách, se kterými nás konfrontoval, shrnuli si pro sebe, co jsme se měli naučit a co jsme si z toho všeho pro sebe měli vzít.

Abychom byli schopní vykročit do nového roku s čerstvou energií, musíme si nejprve ujasnit, co vlastně chceme, jaký je náš záměr. Pokud nebudeme znát svůj cíl, budeme se na své cestě pořád motat v kruzích, zkoušet různé slepé uličky nebo jen tak postávat na místě a tápat, kudy dál.

Těžko můžeme očekávat od Vesmíru/ osudu/ bohů (doplňte dle svých osobních preferencí), že nám doručí to, po čem toužíme, pokud nedáme jednoznačnou objednávku. Když si půjdeme dát něco k snědku do restaurace, také si neporučíme, že chceme něco dobrého, ale specifikujeme, že si přejeme středně propečený steak s domácími hranolky a trochou tatarky na kraji talíře.

A tak by měla vypadat i naše přání. Vágní a rozmělněné záměry budou přitahovat jen vágní a rozmělněné události. Chtít mít se dobře a být v pohodě je jistě dobrý nápad, ale co to pro vás konkrétně znamená? Možná by stálo za to věnovat trochu času mezi pojídáním vanilkových rohlíčků tomu, že si na čistý list papíru napíšete, co přesně chcete. Jak to vypadá, jaký pocit to ve vás vyvolává… všechny detaily, co vás k tomu napadnou. Buďte smělí, buďte odvážní a nebojte se myslet ve velkém.

A když už budete vědět, co, chcete, bude ještě třeba přijít na to, jak to zrealizovat. Přijít na to ale neznamená to vymyslet. V tomhle případě bychom měli naopak nechat hlavu chvíli odpočívat, nechat mozek, ať v klidu relaxuje.

Zkuste se ztišit, na chvíli vypnout všechny rušivé zvuky kolem sebe, zalézt si někam, kde vás nebude rušit práce, rodina ani pocit, že je před Vánoci ještě potřeba umýt okna a vyprat záclony.

Požádejte své rádce, ochránce, předky či bohy (opět dle preferencí 🙂 ) o odpověď. Naslouchejte. Čekejte. Zůstaňte otevření. Netlačte na to, kdy a jak se k vám odpověď dostane a kudy k vám přijde. Až bude ten správný čas, tak přijde. A vy ji poznáte.

Možná bude potřeba ještě trochu potrénovat trpělivost. Ne každá objednávka je vyřízena v expresním tempu. Některé věci vyžadují čas. Pokud jste si objednali specialitu podniku, možná bude potřeba počkat, až budou k dispozici všechny potřebné suroviny. Nebo až dorazí šéfkuchař 🙂

Věřte tomu, že vaše objednávka se neztratila a nikam nezapadla. Pokud byla jasná a srozumitelná, tak bude vyřízená. Hned, jak na ni bude všechno připravené a nachystané.

Mějte na paměti, že vesmír má trochu jiný smysl pro čas a realitu než my lidé a naše požadavky na to, že něco musí být teď a hned ho z jeho tempa nemají šanci rozhodit.

A je vlastně kam spěchat? Opravdu je takový rozdíl v tom, jestli se nám něco splní zítra nebo za měsíc?

Konec roku nám dává úžasnou příležitost zpomalit. Uklidnit se. Být v tichu, být aspoň na chvíli sami se sebou.

Přeji nám, ať tuhle energii využijeme ke svému nejlepšímu prospěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *