The Yoginis´Oracle

Milí přátelé,

hlásím se po návratu z krátké, ale o to intenzivnější dovolené.

A jelikož jsem si i v mojí milované Indii udělala radost nákupem dvou balíčků karet, hned sahám po jednom z nich s názvem The Yoginis´Oracle, abych je použila na pravidelný týdenní výklad.

První z karet, Nirmanaski-Pada se vyjadřuje k naší přítomnosti, nabízí nám nástroje a metody, které nám pomohou čelit všem druhům nepředvídatelných situací.

Tato Yoginí má hlavu šťastné žáby. Symbolizuje tím, že k tomu, abychom dosáhli cíle, musíme se zbavit ztuhlosti a očekávání a prostě jen být. Nechat mysl chvíli, ať si dělá, co chce, a být více v prožitku než v hlavě a v myšlenkách.

Prostě si jen tak poskakovat, jako malé děti, které nepřemýšlejí o tom, zda je dobré či špatné, když šťastně skáčou v louži. Jen si to užívají.

Naše mozky jsou neustále přetížené samým přemýšlením. A stejně málokterý problém nakonec „vymyslíme“. Většinou se přemýšlením jen zamotáme do kolotoče opakujících se neuróz.

Zkusme tedy všechno, co nás potká, více prožívat a prociťovat, a méně promýšlet. A pokud to dokážeme s dětskou spontánní radostí, zjistíme, že se nám po světě jde mnohem lehčím krokem 😊

Druhá Yoginí, Chamundi-Pada, reprezentuje naše srdce a pocity, rovněž nám ukazuje, jak k sobě přitáhnout situace plné lásky a jak zvýšit náš vlastní soucit.

Jméno této Yogií je složené ze jmen Chanda a Munda, dvou démonů, které tato Yoginí přemohla a zabila. Tyto démony můžeme chápat jako metaforu pro naše vlastní „démony“, pro strachy a obavy, závislosti, neurózy, srovnávání se s ostatními, přehnanou kritiku vůči sobě, neschopnosti přijmout vlastní zranitelnost.

Abychom se mohli otevřít lásce, musíme s těmito démony bojovat. Čelit strachu z toho, co se stane, pokud někoho pustíme k sobě tak blízko, že mu dáme možnost nám ublížit. Bojovat s obavou, že ten druhý této blízkosti zneužije.

Není to snadné, ale je to jediná cesta, jak prožívat láskyplné vztahy – pokud si budeme držet ostatní od těla, motivovaní potřebou chránit se před zraněním, možná zůstaneme nezraněni, ale také v našich vztazích nikdy nebudeme mít možnost zažít skutečnou hloubku.

Třetí karta s obrázkem Yoginí jménem Aingini-Pada, nás propojuje s naší vnitřní moudrostí a ukazuje nám, jak se postavit k aktuálním či nadcházejícím změnám v našem životě.

Tato Yoginí odstraňuje překážky, díky tomu, že zůstává nebojácná a nehnuté ve své stabilitě. Stejně i tak my budeme více stabilní a spojení se zdrojem naší síly a energie, pokud přestaneme věci, situace a lidi analyzovat a posuzovat. Není nutné každé myšlence věnovat pozornost, rozebrat ji na mikročástice a pak si ji zase složit a nalepit na ni štítek s názvem a popisem.

Někdy stačí vlastní myšlenky jen pozorovat. Ne vždy to jde samo od sebe, ale pokud postupně začneme s tréninkem, budeme odměněni nejen větším klidem mysli, ale i silou, protože nebudeme už investovat tolik nadbytečné energie do každé myšlenky, která nám prolétne hlavou.

Čtvrtá karta, Yoginí Kalambai-Pada naznačuje, co nás čeká v budoucnu a jakým směrem se máme vydat.
Tato Yoginí míří svým šípem na cíl, který chce zasáhnout. Stejně tak i my musíme naši mysl nasměrovat k akci. Naše mysl je oním šípem, který určuje, kam chceme dojít, a naše tělo je lukem, který šípu dává energii vzlétnout.

K tomu, abychom dosáhli cíle své touhy, musíme dosáhnout harmonie mezi tělem a myslí. Pokud budeme věnovat péči pouze mysli, bude nám chybět „uzemnění“, budou z nás jen ezoteričtí teoretici, kteří všechno hezky vymyslí a naplánují, ale nikdy nepřejdou ke skutečné akci.

Ale pokud budeme rozvíjet jen tělo, budeme mít možná spoustu síly a pevné svaly k tomu jako bonus, ale naše úsilí nebude mít žádné skutečné využití, žádný směr. A my budeme jen tak pobíhat v kruzích. Vysportovaní, ale úplně ztracení 😊

Chce to si jen uvědomit, že nejlépe to funguje, když dosáhneme rovnováhy. Tělo bez mysli nemůže existovat, stejně jako úspěšná akce bez záměru.

A to je pro dnešek všechno, jdu bojovat s jet lagem a stýskáním po Indii. Vám přeji úžasný týden plný zázraků, které nám život přináší každý den 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *