Pátek ve spojení s bohyní Freyjou

Milí přátelé,

přeji vám krásný páteční den ❤️

Pátek je můj oblíbený den v týdnu. Ani ne tak proto, že bych ho brala jako „malý víkend“, předzvěst dvou dní volna. To možná platilo dřív, když jsem byla zaměstnaná 😀 Teď mám díky bohům práci, kterou miluji, a tak je mi z tohoto úhlu pohledu celkem jedno, zda je všední den či svátek, protože vždycky dělám to, co mě naplňuje a těší.

Nicméně, pátek mám prostě ráda, a jedním z důvodů je i to, že spojený s planetou lásky Venuší a také s bohyní Freyjou (možná jste se setkali s názorem, že pátek přísluší severské bohyně Frigg, která je oproti divočejší a méně cudné Freyje spíše archetypem dobré manželky a matky – ale osobně mám pátek za den Freyji a komu se to nelíbí… no, však si umíte domyslet ❤️ )

Freyja je mojí nejoblíbenější bohyní, a je mnohem víc, je i mou patronkou a průvodkyní ❤️

Důvod, proč je mi tak blízká zřejmě leží v tom, že obsahuje aspekty, které mě nesmírně fascinují. Je úžasně mnohovrstevná. Ačkoliv ji mnoho lidí vnímá pouze jako bohyni lásky, sexuality a plodnosti, je také bohyní války (je jedinou bohyní severského panteonu, která má vlastní armádu)
a hlavně ovládá magii zvanou seiðr (velmi zjednodušeně se dá říci, že se jedná o formu předkřesťanského evropského šamanismu).

Freyja jezdí ve voze taženém dvěma kočkami (nebo možná menšími kočkovitými šelmami, snad rysy). My, kteří máme kočky, víme, jak obtížné je přimět je ke spolupráci, je tedy zřejmé, že Freyja disponuje nesmírnou magickou mocí 🙂 ❤️

Freyja je bohyní, do které se dá snadno zamilovat, nebo alespoň s ní při spirituální praxi navázat velmi intenzivní vztah. Její energie je láskyplná, hřejivá a radostná, ale neváhá vás posouvat do situací, o kterých jste si mysleli, že jsou daleko za vašimi hranicemi. Dovede otřást vaší komfortní zónou, ale nikdy proto, aby zadupala vaše sebevědomí do země – naopak, aby změnila váš pohled na sebe samé a naučila vás, jak sebe milovat a akceptovat sebe samé.

Zasvětit svoji spirituální praxi Freyje, je zasvětit ji samotné podstatě – lásce, potěšení z toho, co život nabízí, ale také hlubokému pochopení toho, co je pod povrchem „běžných“ věcí.

Ačkoliv tradičními obětinami pro tuto zářivou, zlatou a bohatství milující bohyni, mohou být věci, které má ráda – jantar, zlato, med a pokrmy z medu, sladkosti či vepřové, je mnoho, z mého pohledu zajímavějších a hodnotnějších darů, které jí můžeme nabídnout výměnou za její pomoc a podporu.

Jako vždy (což platí obecně, chceme-li někoho chceme obdarovat) je nejlepší zeptat se jí samé, co by si přála, ale z mojí zkušenosti nic nezkazíte, pokud nabídnete svoje prožitky a emoce, ideálně ty, které jsou spojené s láskou, erotikou či sexualitou. Ostatně, pokud chcete do své praxe zařadit sexuální magii, není nikdo vhodnější, na koho se obrátit, než právě Freyja ❤️

Pokud nevíte, kde začít a co nabídnout, můžete Freyje napsat báseň či povídku, (nejlépe erotického rázu), nakreslit obraz, složit píseň…. nebo obecně udělat cokoliv, co svět alespoň na chvíli učiní krásnějším.

Freyja nás mimo jiné učí zdravé sebelásce a vnímání vlastní krásy. Pokud jsou právě tohle dovednosti, jež vám v životě chybí, využijte pátek k rozhovoru s touto nádhernou bohyní a pozvěte ji, se všemi jejími nespočetnými dary plodnosti a kreativity, do svého života.

Užijte si nádherný den ❤️

A pokud máte (zatím) potíže propojit se s vlastní sebeláskou, nebo máte pocit, že vám to ve vztahu k sobě, ke svému tělu nebo k vnímání vlastní sexuality trochu drhne – i to jsou témata, která běžně řešíme ve výkladech či konzultacích. Máte-li chuť hledat společně cestu k tomu, jak žít život radostněji a šťastněji, napište mi do zpráv a pustíme se do toho společně ❤️

PS: A jelikož pořád nemůžu najít obrázek Freyji, který by pro mě vystihoval celou její podstatu, dávám sem fotku svoji, zachycenou právě po rituálu zasvěceném této bohyni ❤️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *