Poselství na Den svatého Valentýna

Krásný páteční den, milí přátelé.

Včera jsem zveřejnila trojlístek karet, které přicházejí s radou a nasměrováním v oblasti lásky, milostných citů a partnerských vztahů.

A dnes, na Den svatého Valentýna, patrona zamilovaných, se podíváme, jaké poselství k nám přichází.

❤️❤️❤️

Cítili jste mrazení nebo naopak teplo rozlévající se po celém těle při pohledu na první kartu? Pak k vám chce promluvit bohyně Ištar, která je přímo spojená s planetou lásky Venuší. Ištar je vyjádřením božského ženství se všemi jeho aspekty, od sexuality, přes plodnost až k mateřské péči.

Její dnešní vzkaz zní prostě: vytyčte si své hranice. Respektujte vlastní limity, aby je mohli respektovat i ostatní lidé.

Láska a vztahy jsou přirozeně spojené s potřebou dávat, dělit se a sdílet. A do jisté míry se i přizpůsobovat. Protože kde jinde, než v intimním vztahu, jsme tak otevření, tak dychtiví dát kus sami ze sebe? V okamžiku největší extáze, ať už při vášnivém milování, nebo jen ve chvíli, kdy pohlédneme tomu druhému do očí, a všechno se v nás doslova rozechěje intenzitou citu, jsme připraveni se v lásce doslova rozpustit.

A tohle rozplynutí se v pocitu lásky může být dokonce cestou k vyššímu poznání, cestou k jednotě s božským principem.

Neměli bychom ale děla tu tu chybu, že si spleteme lásku a vztah. Zatímco láska je hybnou silou celého vesmíru, energií, která vše spojuje a oživuje, vztah je dohodou dvou lidí, kteří přicházejí, aby dávali a brali, aby se vzájemně obohacovali a inspirovali.
Anebo by něčím takovým v ideálním případě měl být.

Realita je ovšem jiná. Ve skutečnosti jsou vztahy založené často na kompromisu, na toleranci a na přizpůsobení. Je na tom něco špatného? Ano i ne. Těžko můžeme fungovat ve vztahu jen sami za sebe, bez přihlédnutí k potřebám, touhám a přáním toho druhého. To bychom nakonec mohli být mnohem šťastnější sami.

Ale i když je zcela žádoucí hledat ve vztahu cesty, kdy budeme šťastní oba dva, neměli bychom se nikdy vzdát sami sebe, jen proto, abychom potěšili toho druhého.

Často se přizpůsobujeme nevědomky, ani nevíme, že se vzdalujeme od toho, čím jsme byli na začátku vztahu. Naše potřeba zalíbit se, vyhovět, být takoví, abychom si zasloužili lásku a přijetí, nás vede k posouvání vlastních hranic nebo dokonce k jejich ztrátě.

Najednou jsme v pozici, kdy už nedáváme z nadbytku, nedáváme proto, že dávat chceme, ale proto, že máme pocit, že pokud dávat přestaneme, zůstaneme sami, nemilovaní a opuštění.

Je třeba položit si zásadní otázku. Jakou hodnotu mohu mít pro ostatní, pokud nemám hodnotu sám nebo sama pro sebe?

Mít své hranice, vážit si sám sebe, respektovat svoje potřeby a dávat nikoli z nutnosti, ale nadbytku… zní vám tohle jako sobectví? Pak nadešel čas pracovat na tom nejdůležitějším vztahu, který kdy budete v životě mít. Na vztahu sami se sebou.

Sdělení Ištar je láskyplné, ale nekompromisní. Pokud chcete prožívat naplněné a oboustranně vyživující vztahy, pracujte nejprve na vztahu sami k sobě, na tom, abyste se mohli rozpustit v lásce, ale nikdy ve vztahu.

❤️❤️❤️

Přitahovala vás prostřední karta? V tom případě má pro vás poselství gnostická bohyně Sige. Ta je považována za velké ticho, prázdnotu, ze které vzešlo všechno stvoření.

Sige vám radí, abyste vyčkali s jakoukoliv akcí, abyste se zastavili, ztišili a dopřáli si chvíli odpočinku a klidu.

Cokoliv teď řešíte, ať už se snažíte rozlousknout jakýkoliv problém, najít cestu k řešení, nebo přijít na to, která cesta je pro vás za správná, přestaňte.

Někdy nastanou chvíle, které jsou přímo předurčené k akci a konání, a někdy naopak přijde fáze, kdy rozhodnutí, které bychom učinili, nepřinese žádný prospěch. Zdá se, že právě v tomto období se nyní nacházíte.

Dobrá zpráva je, že není třeba se tím nějak rozrušovat a propadat panice, že když něco nebude hned, nebude to vůbec.

Někdy dobré věci prostě jen potřebují čas, aby správně uzrály. Stejně jako v přírodě, i my žijeme v cyklech a fázích. A stejně jako nelze uspěchat růst úrody, jako nelze silou vůle přimět semeno, aby vyklíčilo dřív, než nastane jeho čas, není ani možné předčasně stvořit nápad, který ještě není připraven spatřit světlo světa.

I když můžeme mít pocit, že všechno důležité se děje ve světě tam venku, okolo nás, ty skutečně podstatné věci se odehrávají uvnitř, v nás samotných. K tomu, abychom k nim získali přístup, jsme bohyní Sige vybízeni ztišit se, stáhnout se na chvíli do ústraní, spočinout sami v sobě.

Jsme tak zvyklí být zahlcení zvuky, vizuálními dojmy a neustále se měnícími filmovými záběry událostí, kterí se odehrávají vně nás, že zpočátku může být nesmírně obtížné zaposlouchat se do ticha uvnitř nás samých. Zprvu nás může ohlušit naléhavý hlas vlastních neuspořádaných myšlenek.

Ale je to jako se sklenicí vody, do níž nasypeme jemný písek. Pokud s ní budeme třást a pohybovat, bude voda zakalená. Když ale necháme sklenici zcela v klidu, částečky písku se postupně usadí na dně a voda bude průzračná a čistá.

Netřást sklenicí naší mysli je náročnější, než se může zdát, ale je to nezbytné k tomu, aby se situace uklidnila a vy jste byli schopni ji vidět krystalicky čistě a jasně.

Nemusíte mít obavy, že ve zdánlivé nečinnosti a pasivitě zůstanete dlouho. Sami poznáte, až přijde čas jednat, až se objeví cesta, která je pro vás ta nejlepší možná.

V tuhle chvíli však nic nepodnikejte, ani se nesnažte vynutit, aby se věci daly do pohybu. Všechno má svůj čas a váš čas je nyní obdobím podobným zimnímu spánku, těsně předtím, než začnou rašit první rostliny, známky přicházejícího jara.

To nejdůležitější se nyní děje pod povrchem. V tichu a klidu k vám odpovědi na vaše otázky přijdou samy, jen co dozrají do své konečné podoby.

❤️❤️❤️

Táhla vás k sobě nejsilněji třetí karta? Rada, kterou jste měli obdržet, přichází od řecké bohyně Athény. Ačkoliv je mimo jiné bohyní válečníků, bojuje Athéna spíše důvtipem, inteligencí a moudrostí, než zbraněmi.

A k tomu nyní vybízí i vás.

Možná máte pochyby, snad si úplně nedůvěřujete nebo dokonce sabotujete sami sebe tím, že se snažíte hrát na ďáblova advokáta a předkládáte si argumenty, proč něco nejde, není to možné nebo na to nemáte sílu a schopnosti.

Ale ve skutečnosti už sami víte. Vaše situace je již vyřešená. Není nic, co by bylo potřeba přidat, není nutné vymýšlet nic dalšího. Svou odpověď na to, jak žít ve vztahu, který vám přinese to, po čem toužíte, už máte. Vaše intuice ji vám už dávno přinesla a teď se jen snaží upoutat vaši pozornost, nasměrovat vás pomocí znamení, které k vám přicházejí odevšad.

Máte pocit, že se nic takového neděje? Pak přemýšlejte, zda jste si sami nezacpali oči a nezakryli uši, protože máte strach jednat. Protože vám připadá, že cokoliv podniknete, bude krokem do nejistoty.

Často se stává, že hledáme odpovědi na všech možných místech, u nejrůznějších vnějších zdrojů či dokonce u těch, které považujeme za autority. Přitom celé naše tělo ví. A v oblasti týkající se lásky, vztahů či sexuality je to tak fyzický pocit, že je téměř nemožné ho přehlédnout.

Určitě jste už zažili situaci, kdy vaše hlava říkala, že tenhle chlapík (nebo tahle žena, dosaďte dle genderu a preferencí 🙂 ) je skvělý partner, že má všechno, co si jen můžete přát, od vyrovnaného rozpočtu na konci měsíce, přes kladný vztah k dětem a zvířatům až po kompatibilní vkus na filmy. A přitom, když mělo dojít na projevy intimity, vaše celé tělo křičelo, svíjelo se v odporu nebo jenom ztuhlo jako kus betonu, a to, co mělo být prokrvené, šťavnaté a připravené doslova zabouchlo závoru a zamklo na sedm západů.

Není to samozřejmě tak, že bychom se vždycky měli bezhlavě vrhnout tam, kam nás táhnou “spodní čakry”, koneckonců žijeme v realitě, kdy máme i své povinnosti, odpovědnost, hypotéky a často i závazky.

Ale snažit se naší intuitivní moudrosti, která se projevuje v pocitech, v emocích, a ano, dokonce i v celém našem těle, nalepit pásku přes ústa, aby k nám nemohla promlouvat, protože se nám to zrovna nehodí do plánu, nikdy nepřinese dlouhodobé štěstí. Nikdy.

Athéna je nejen moudrá, ale jako bohyně války je rovněž silná a odvážná. Nechte se inspirovat a s odvahou následujte hlas své vnitřní moudrosti.

Nenechte se odradit tím, co vám říkají ostatní, a už vůbec se nenechte odradit sami sebou. Odevzdejte všechny obavy a starosti vesmíru a s důvěrou následujte svou pravdu.

❤️❤️❤️

Přeji vám láskyplně prožitý, naplněný den… bez ohledu na to, zda jste aktuálně ve vztahu nebo jste zatím ve fázi, kdy předtím, abyste mohli vstoupit do vztahu s někým dalším, potřebujete strávit čas prací na vztahu sami k sobě.

Pokud slavíte svátek svatého Valentýna, tak vám přeji, ať jste dnes zasypáni květinami, čokoládou, dárky a pozorností… a pokud ne, tak si užijte den nejlépe a nejpříjemněji, jak to jen jde.

Je-li něco, co vás v oblasti (nejen) lásky a vztahů trápí a s čím byste potřebovali pomoci, napište mi do zpráv a zkusíme v rámci konzultace nebo výkladu najít řešení, které vám přinese do života to, co potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *