Trojlístek karet mystického šamanského orákula

Krásný nedělní den,

dnes v 16:31 bude Měsíc ve své nejtemnější fázi a následující nov v Rybách odstartuje období vhodné ke stanovení záměru, na co se chceme soustředit v naší spirituální praxi a duchovním rozvoji.

Pomoci by nám mohly karty Mystického šamanského orákula, kterých jsem se zeptala na radu a požádala je o vedení.

Pokud si vás k sobě přitáhla první karta z tohoto trojlístku, jste vábeni právě stříbřitým svitem tajemné Luny.

Luna nám ukazuje, že můžeme být kompletní v jakékoliv fázi, bez ohledu na to, zda záříme plným svitem, nebo je naše světlo na nějaký čas schováno ve stínu. Připomíná nám důležitost rovnováhy všech složek našeho bytí. A je také neustálou připomínkou, že po období temnoty vždy zase nastane čas světla.

Ve svém osmadvaceti denním cyklu se Luna neustále obnovuje. Ubývá, aby pak znovu rostla.
Ani my nejsme každý den stejní. Podobně jako měsíc střídáme období expanze a útlumu. A tak je to v pořádku. Nemůžeme setrvávat jen v jedné fázi, i my jsme pod vlivem mocné síly, která ovlivňuje nejen příliv a odliv, ale i tok našich emocí a dokonce i života jako takového.

Nalaďte se na tyto rytmy. Respektujte je a vědomě se jim otevřete. Sledujte fáze Luny, putující po noční obloze. Naučte se rozumět povaze každé z nich.

Luna vám v následujícím období bude průvodcem, který vám pomůže porozumět vlastním fázím, střídání světlého a temného. Naučí vás přijetí každého aspektu vašeho já a uvedení je do rovnováhy.

Pomocníkem vám může být lunární diář, kde sledujete, v jaké fázi se měsíc nachází, zapisujete si svoje prožitky a pocity a hledáte souvislosti mezi tím, co prožíváte a vnímáte, a mezi tím, v jakém postavení se aktuálně nachází Luna. Už jenom prostým pozorováním se naučíte mnohému, nejen o silách, které vás ovlivňují zvenčí, ale zejména o silách a jejich cyklických proudech uvnitř vás samých.

Shrnutí: Pochopte svoje vnitřní rytmy a pozorujte, jak souvisí s cykly a rytmy fází měsíce. Vědomě se věnujte nastolení rovnováhy ve vašem životě.

Lákala vás nejvíce karta uprostřed? Pak je to meč, který vám chce předat své poselství.

Meč je úžasný nástroj. Můžete s ním odetnout to, co už ve vašem životě nemá místo, můžete se s jeho pomocí osvobodit od toho, co vás svazuje, můžete ho použít k obraně sebe i svých milovaných.
A také jím můžete zabíjet, ubližovat, zraňovat nebo ho použít k tomu, že jím budete někoho škodolibě popichovat.

Můžete ho použít také docela nevhodně, k účelu, k němuž nebyl nikdy stvořen, třeba místo lopaty nebo kladiva, a pak se divit, proč nefunguje tak, jak jste očekávali.

Meč sám o sobě nedokáže ani zabíjet, ani bránit. Je to vaše ruka a vaše vůle, jež ho vede.

Přemýšlejte nad tím, jak používáte sílu své mysli? Funguje jako dobře nabroušené ostří meče? Dovede vás doslova vysekat ze situací, jež vás ohrožují? Nebo ji používáte k tomu, abyste kolem sebe sekali hlava nehlava, protože se bojíte, že když nezaútočíte první, budete sami zranění?

Anebo dokonce obracíte jeho ostří sami proti sobě a zneužíváte jeho sílu k tomu, abyste se zdánlivě zbavili ještě větší bolesti, která dřímá pod povrchem?

V tuto chvíli jsou všechny okolnosti přímo dokonale přichystány, abyste tasili svůj meč a s rozhodnutím učinili první krok v následující akci. Vaše mysl je ostrá a stejně jako lesk čepele odráží s perfektní přesností všechny věc kolem vás. Pamatujte ale na to, že každou sílu musíte používat tak, aby tvořila, nikoliv ničila.

Shrnutí: Na vaší spirituální cestě nastal bod obratu. Jednejte, jděte do akce, nebojte se tasit pomyslný meč a odseknout to, co je toxické a škodlivé. Nikdy však sílu mysli nepoužívejte destruktivně, nakonec byste to byli vy, kdo by byl zasažen jejím ostřím.

Rezonovala s vámi nejvíc energie karty zcela vpravo? Pak je vaším úkolem znovu spojit ztracené části své duše a vrátit je na jejich původní místo.

Zkuste se zamyslet nad tím, co jste na cestě životem ztratili, co jste často dobrovolně a úmyslně obětovali, abyste si zasloužili lásku a přijetí ostatních. Nemáte v seznamu ztrát i nějakou svou část, která byla hluboce autentická? Něco, co bylo tím vaším přímým propojením s božskou jiskrou uvnitř každého z nás, s vaším Vyšším já?

Pamatujete si ještě na ten stav, kdy jste byli úplně malé děti, a měli jste ten neskonale naplňující pocit, že jste úplně v pořádku? Že svět kolem vás je v pořádku? Že sami sebe nehodnotíte, neposuzujete, ale prostě jen jste?

Máte pocit, že vám je vstup do tohoto pomyslného ráje už navždy odepřen? Ale to není pravda, všichni se můžeme vrátit na místo, kde dokážeme vnímat svoje propojení se zdrojem, ať už ho nazýváme jakýmikoliv slovy.

Někde uvnitř nás je místo, kde nemusíme být ani krásnější, ani mladší, ani šikovnější, ani úspěšnější, a přesto jsme dokonalí. Místo, kde se v propojení s naším vnitřní vyšší bytostí dotkneme pochopení, že vnější dokonalost nemá nic společného s tím opravdovým pocitem, kdy jsme součástí většího celku, perfektní ve své zdánlivě nedokonalé autentičnosti.

Shrnutí: Je čas, abyste našli zdroj své vnitřní síly. Vaší cestou je (znovu) objevit vlastní autenticitu, dětskou přirozenost, ve které sami sebe nehodnotíte a nesoudíte. Hledejte svoje skutečné já, posbírejte jeho ztracené části a vezměte si zpátky ty, které jste odevzdali, abyste se zavděčili lidem okolo sebe.

Doufám, že jste od karet načerpali potřebnou inspiraci k dalšímu kroku na cestě. Budu moc ráda, když se v komentářích podělíte o svoje dojmy, pocity a myšlenky.

Užijte si krásný den, věnujte vědomý moment nastavení záměru pro dny příští a mějte se nejlépe, jak to jen lze.

A pokud je cokoliv, co byste ve svém životě rádi řešili víc do hloubky, a cítíte-li, že jsem někdo, kdo by vám mohl pomoci, napište mi do zpráv. Můžeme se domluvit na výkladu, který se bude týkat vaší konkrétní životní situace nebo otázky, kterou si kladete a na kterou hledáte odpověď.
Nebo se můžeme potkat na konzultaci a vše probrat u šálku čaje či kávy, ať už osobně v Praze nebo alespoň na dálku přes Skype (nebo jiný komunikační kanál 🙂 ).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *