Týdenní výklad (24.2-3.1.2020)

Dobré pondělní dopoledne, milí přátelé,

je tu začátek týdne, a tedy čas podívat se, jaké energie budou ovlivňovat následující dny, čeho bychom si měli být více vědomí a také jakým oblastem života je prospěšné se více věnovat.

Dnes jsem se s žádostí o radu, vedení a inspiraci obrátila na překrásné a silné karty The Yogini Oracle, které jsem našla v jednom útulném knihkupectví ve Váránasí – okamžitě tam upoutaly můj pohled a já věděla, že bez nich neodejdu 🙂

Jejich poselství nebývá stručné a jasné, mají spoustu různých nuancí, skrytých významů a aspektů, které se stejně jako plošky broušeného diamantu lesknou v každém úhlu a při dopadu světla, trochu jinou barvou a jiným odstínem.

Pokusím se vám jejich řeč přetlumočit skrze mou vlastní interpretaci a pochopení. Snad mi odpustí, že zdaleka neobsáhnu vše, co v sobě jejich moudrost skrývá.

Bhairavi-Pada je hrdinka. Ne proto, že by bojovala s nepřítelem a porážela démony. Jejím největším hrdinstvím je, že porazila vlastní strach ze smrti. Tím se stala neohroženou. Není už nic, čeho by se mohla bát.

Poselstvím, jež nám Bhairavi přináší, je pravda, která se hluboce dotýká našeho srdce: pokud se staneme neohroženými, pokud se zbavíme strachu, jsme hrdiny nebo hrdinkami našeho vlastního života. Pak můžeme dosáhnout čehokoliv.

Vaishnavi-Pada pomáhá odstranit překážky a stres, které brání toku naší plodnosti – té fyzické i té, která je propojena s kreativitou a tvořením ve všech oblastech našeho života.

Vede nás k uvědomění, že kreativita vychází z nekonečných možností, které nám vesmír nabízí, že v procesu tvoření neexistují žádné hranice, kromě těch, které si vytvoříme ve své vlastní mysli.

Shukra-Pada symbolizuje semeno. Ten prvotní element, který je potřeba, aby z něj vyklíčila celá nová rostlina nebo vznikl nový život.

V jedné ze svých rukou drží prázdnou lebku, symbol toho, že i my bychom se měli stát prázdnou nádobou, kde se může růst semínko moudrosti.

Shukra je semínkem, bodem počátku pro manifestaci.

Jak by se tedy dal shrnout vzkaz těchto tří Yoginí?

Následující dny prověří naši neohroženost, naši schopnost čelit vlastnímu strachu a obavám, které jsou mnohem strašlivějšími nepřáteli, než cokoliv, co by nás mohlo ohrozit zvenčí. Jsou nástrojem sebedestrukce a přímou překážkou toho, abychom naplnili svoje sny a touhy.

Nic není tak ničivé, jako síla strachu, která nám svazuje nohy a našeptává do ucha, že něco nezvládneme, nedokážeme a neuskutečníme.

Pokud ale dokážeme strach překonat, přestat se neustále obávat, přestat si podkopávat nohy a sabotovat svoje vlastní snažení, pak zjistíme, že jsme hrdiny vlastního života.

Strach je také zabijákem kreativity. Jeho destruktivní energie je v přímém protikladu s tvořivou silou, která je skutečnou podstatou života.

Stejně jako příroda kolem nás se po zimě probouzíme do období, kdy se naše kreativní, plodná síla chystá projevit ve svém plném potenciálu.

Stačí se jí jen plně otevřít a důvěřovat, že my sami jsme hybateli věcí a událostí okolo nás, že jsme tvůrci toho, co nás obklopuje. Dokud nebudeme limitovat sami sebe, je naše tvůrčí síla bez hranic.

Semínka, která nyní zasadíme do půdy, tedy myšlenky a záměry, které zasadíme do plodného potenciálu naší vlastní mysli, se stanou naší realitou. Vybírejme vědomě to, co manifestujeme do svého života.

Pokud v tomto procesu nejsme vědomí, pokud necháme v čerstvě zorané a pohnojené půdě uchytit semeno pochybností, negativity a obav, nemůžeme se divit, že tam, kde jsme chtěli mít překrásnou zahradu barevných květin, máme pole plné plevele.

Každá naše myšlenka, slovo a čin vytváří naši budoucnost. Věnujme tedy zvláštní péči semínkům, která se stanou přesně těmi rostlinami, které chceme mít kolem sebe. Ty ostatní stačí nezalévat… pokud jim nebudeme věnovat energii, nevyrostou v něco, co nám později přinese jen starosti a trápení.

Přeji vám krásný týden, plný semínek, která vzklíčí v ty nejúžasnější rostliny, které vám přinesou jen radost.

A jelikož se blíží den mých narozenin, můžete se těšit na SOUTĚŽ, kterou plánuji vyhlásit v polovině týdne. Tak nezapomeňte sledovat Facebook, ať se nepřipravíte o možnost vyhrát 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *