Angels and Ancestors Oracle cards

Krásné úterý, milí přátelé,

zrovna jsem chtěla psát, jak si můžeme oddechnout, protože se retrográdní Merkur zase vydal přímým směrem, a tak technika a komunikace zase budou spolupracovat… a do toho se mi záhadně smazal celý napsaný text. Tak vám nevím… zdá se, že každá změna k lepšímu chce svůj čas 🙂

Včera mi přišly nové karty (Kyle Gray: Angels and Ancestors Oracle cards), a tak jsem po nich hned ráno s radostí sáhla, abych se jich zeptala, na co se máme soustředit tento týden, abychom produktivně využili práci, kterou jsme už udělali v souvislosti se včerejším úplňkem.

První karta s názvem Lovec nás nabádá, abychom vystopovali své strachy a touhy.
Povede-li se nám najít zdroj našich obav, objevíme na stejném místě i to, po čem toužíme. Je to právě náš strach, který stojí mezi námi a tím, co si přejeme v životě realizovat nebo získat.

Stejně jako lovec čelí divokým a nebezpečným zvířatům, musíme i my najít odvahu a kuráž postavit se strachu, pochybnostem, nejistotě, pocitu, že nejsme dost dobří a že si nezasloužíme dostat to, co chceme.

A místo toho, abychom se nechali pronásledovat, lovit a nakonec i udolat přívalem všech těch myšlenek, které nám tvrdí, že náš sen je jen iluze, na niž stejně nikdy nedosáhneme, musíme se stát lovcem, najít odvahu vystoupit ze stínu, kde se ukrýváme před zdánlivým nebezpečím kolem nás.

Máme sílu a potenciál zvládnout cokoliv budeme chtít. Ovšem jen za podmínky, že se přestaneme bát vydat do temného lesa a podívat se zpříma do očí divokým bestiím, které zosobňují náš strach.

Možná pak budeme sami překvapeni, že naše obavy tahle zvířata vykreslovaly mnohem větší a hrozivější, než ve skutečnosti jsou.

Než se ale pustíme do boje, je potřeba se pořádně připravit, vytvořit si prostor, který nám dodá vnitřní stabilitu.

A to nejde, pokud nás tíží něco, co už se přežilo a není nám k užitku, ale čeho se pořád nechceme, nebo nemůžeme zbavit.

Ještě než se dáme do boje s nepřítelem vlastních obav, prozkoumejme pozorně, zda jsme v rámci úplňkového úklidu naší mysli skutečně vymetli všechen prach a špínu ze všech koutů a skříní. Nezůstalo nějaké harampádí ve sklepě nebo na půdě? Nezastavil nás na poslední chvíli náš vlastní sentiment před tím, abychom byli ve třídění důslední?

Karta s názvem Podzim nám radí, abychom, stejně jako strom na konci roku, nechali opadat všechno listí z větví. Jen tak se můžeme připravit na příchod něčeho nového.

Těžko můžeme čekat, že nám na jaře vyklíčí nové pupeny, pokud jsme nenechali opadat staré podzimní listí. Nové se může objevit jen tam, kde mu uděláme místo.

A k čemu ten nově vzniklý prostor máme využít? Karta Pán nám dává jasný návod: k převzetí autority, k nalezení vlastní síly a k projevení vlastního postoje a názoru.

Někdy je prostě potřeba se ozvat, a to pořádně nahlas. Vzít věci do svých rukou, přestat se neustále snažit budovat si image nekonfliktního a za všech okolností pozitivního člověka, a vymezit se vůči všemu, co nás ohrožuje.

Nikdo neříká, že máme přestat být laskaví, chápaví a milí, ale uprostřed všeho toho světla a lásky nesmíme zapomenout, že je zdravé nastavit si hranice a dát ostatním najevo, že s námi mají zacházet s respektem.

Pokud nám něco v životě neslouží, pokud máme pocit, že jsou lidé, kteří mají tendenci zneužívat našeho dobrého srdce a ochoty, není nic špatného na tom ukázat těmto lidem a situacím stopku.

A ideálně ještě dříve, než se dostaneme do situace, ze které už bude jen těžko úniku, a my padneme na ústa zavaleni povinnostmi, které na nás přehodili druzí.

Karta Pána nám také připomíná, že pokud po něčem toužíme, musíme, jak se říká, chytit příležitost za pačesy, a říct si o to, co chceme. Protože jinak bychom také mohli zůstat smutně koukat na to, jak nám náš sen nenávratně mizí za obzorem.

Tak hurá na lov, užijte si den 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *