Sri Kamala-Pada – Všezahrnující bohatství

Milí přátelé,

Teprve teď mi při pohledu do kalendáře došlo, že je pátek 13. 🙂

Myslím, že tohle pěkné datum si zaslouží aspoň krátký výklad, a tak jsem sáhla po svých oblíbených kartách The Yogini Oracle.

A z balíčku přímo vyskočila Sri Kamala-Pada: Všezahrnující bohatství.

Tato Yoginí představuje červenou nebo rudou barvu ve všech jejích odstínech. Energii, kterou je třeba spíše prožívat a cítit než se snažit analyzovat rozumem.

V horních pažích drží lotosy, symboly vítezství a štěstěny. Spodní rukou žehná v gestu ochrany pro všechny oblasti našeho života.

Možná vám na první dobrou připadá, že jsem dnes sahala do karet asi poslepu, nebo jsem ještě nevypila dost kávy anebo prostě nemám svůj den. Všezahrnující bohatství, štěstí a ochrana jsou asi poslední témata, která nám v dnešních dnech samovolně vyskakují v mysli.

Chápu, že při pohledu na regály v obchodech, kde z rohlíků nezbyl ani drobek, člověka nezalije pocit nadbytku a hojnosti.
Myslím ale, že právě současná situace nám dává příležitost skutečně se zamyslet nad podstatou bohatství. Připomenout nám, že hojnost nemusí být vyjádřená aktuální částkou na našem účtu, ani množstvím balíků rýže a čočky v naší spižírně.

Aktuální dění nám tak trochu proti naší vůli naordinovalo klid, zpomalení, méně sociálních kontaktů a více času stráveného sami se sebou. Může nás to rozčilovat, může nás to zúzkostňovat anebo můžeme tento stav přivítat s otevřenou náručí, jako nečekanou, ale o to potřebnější příležitost protřídit si svoje priority a uvědomit si, za co všechno můžeme být vděční.

Zdraví, rodina a kvalitní vztahy s ostatními lidmi jsou to největší bohatství, které se prostě s plnou lednicí a zásobami toaletního papíru nedá srovnat 😊

A jakkoliv to může znít lacině a jakkoliv můžete mávnout rukou, že to zasmrádá trapností jako motivační citát, co na vás vyskočí každé ráno při prohlížení sociálních sítí, zatímco trávíte svou klidnou chvilku na toaletě, Sri Kamala nám dnes připomíná, že všechny ty na první pohled levné pravdy mají někde uvnitř jádro opravdové moudrosti.

Trénovat vděčnost v dobách, kdy se zdá, že toho máme málo, je samozřejmě obtížnější, než když se koupeme v přízni štěstěny. Ale když už jsme u těch notoricky známých citátů, ne nadarmo se říká, že těžko na cvičišti, lehko na bojišti 😊

Naučit se děkovat, i když nám připadá, že není za co, trénuje náš vnitřní postoj. Pak budeme prožívat pocit bohatství a hojnosti v každé situaci. A jako přirozený důsledek toho bude narůstat i hojnost kolem nás.

Užijte si pohodový den, a kromě zvýšené hygieny rukou prosím dbejte i na hygienu své duše. Zdá se, že ta to nyní potřebuje úplně nejvíc.

A pokud vás něco trápí nebo potřebujete radu, kudy se pustit do změn ve svém životě, napište mi a můžeme se domluvit na e-mailovém nebo telefonickém výkladu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *