Karta Otce nebes

Krásné nedělní ráno, milí přátelé,

venku je sice ještě chladno, ale příchod jara už je citelně znát ve vzduchu. Těším se, že dnes vyrazím na nějakou příjemnou procházkovou terapii do přírody, ale rodina ještě leží v náruči spánku, a tak využívám tu chvilku božského klidu, kdy na mě ještě nikdo nemluví a nic po mně nechce, abych se podívala na vzkaz karet pro dnešní den 😊

Důvěřuj neznámému. Těžká instrukce v době, kdy právě neznámé je zdrojem největšího a nejhlubšího strachu.

Všechno kolem se nyní jeví velmi nejistě, nevíme, co bude a co přijde. Víc, než kdy jindy vnímáme, že naše zdánlivá stabilita a jistoty jsou jen křehkou iluzí, jež se tváří v tvář nečekaným okolnostem rozplyne jak pára nad hrncem.

Přesto, právě nyní, je zásadní vracet se pravidelně k uvědomění, že jsme spolutvůrci svého života. Naše činy, myšlenky, slova, záměry a emoce jsou silou, která se významně podílí na tom, jak se před námi odvíjí naše cesta.
Často máme tendenci přikládat okolnostem kolem sebe větší moc, než skutečně mají, a na druhou stranu umenšovat sílu, kterou máme my sami v procesu tvoření našeho životního scénáře.

Mnohdy věříme, že náš postoj sám o sobě nemůže nic změnit, že je ve srovnání s „těmi věcmi zvenčí“ bezbranný a bezzubý. A pak jsme si jen velmi málo vědomi toho, že si svou realitu do značné míry vytváříme sami.

Ano, aktuální události na mnohé z vás tlačí a omezení, která nastala, můžete vnímat jako zdroj úzkosti.

Ale o tom, jak tuto situaci budeme prožívat, nerozhoduje ani virus, ani vládní nařízení, ani zavřené hospody, a už vůbec ne média. Rozhodujeme o tom my sami. A je jen na nás, zda si vědomě, či nevědomě, zvolíme strach, obavy a snad i paniku, nebo se přikloníme k tomu, že nám bude prospěšnější cítit klid, vděčnost za každý den, kdy jsme zdraví, a radost z toho, že můžeme trávit čas užitečněji než nedělní návštěvou obchodního centra.

A v ideálním případě můžeme využít příležitost, která se objevila, abychom přemýšleli nad tím, zda některé změny v našich životech, jež nyní trochu vynuceně prožíváme, nejsou natolik zajímavé, že je natrvalo integrujeme do našeho životního stylu.

V okamžiku, kdy nic kolem není jisté, je nám někdy zatěžko věřit, že cesta, která se nám ukazuje, má nějaký smysluplný cíl. Ale i to je vlastně pouze na nás. Mezi rozhodnutím smysl vnímat, nebo nevnímat, je jen malý rozdíl, ale důsledek tohoto rozhodnutí může obrovský.

Karta Otce nebes, který je vlastně zosobněním mužského, nebo otcovského aspektu vyšší síly, kterou můžeme nazývat třeba vesmírem nebo univerzem, nás vybízí, abychom důvěřovali tomu, že tyto síly pro nás vytváří tu nejlepší možnou zkušenost. Nemusíme znát každý detail toho, co k nám přichází, ale požaduje se od nás důvěra tuto zkušenost následovat a prožít. Vnímat to, co se děje, z vyšší perspektivy, jako nezbytnou část mozaiky, která se stane součástí komplexního prožitku, pro který jsme si do tohoto života přišli.

Je jen na nás, jak k této výzvě přistoupíme, zda ji opovržlivě odhodíme stranou jako na hlavu padlé ezo bláboly, nebo se jí necháme inspirovat.

Na situaci venku naše rozhodnutí nic nezmění. Na tom, jak tuto situaci prožijeme, může změnit úplně všechno.
Přeji vám klidný a pohodový den a těším se zase na virtuální shledanou u zítřejšího výkladu na příští týden 😊

PS: A i když to na osobní schůzky v dohledné době nevypadá, můžeme se vidět a slyšet třeba po Skype, nebo si pěkně postaru zatelefonovat 😊 Takže pokud máte cokoliv, co byste rádi řešili, napište mi do zpráv, na příští týden mám ještě několik volných termínů na konzultace 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *