Týdenní výklad (16.3.-22.3.2020)

Krásné pondělí, milí přátelé,

jak tak kolem přituhuje, skoro by to lákalo ke ztrátě optimismu a dobré nálady. Naštěstí dnešní karty přišly s velmi povzbudivým vzkazem, který nám pro tento týden může pomoci podívat se na běh událostí trochu jinou optikou a najít cestu, jak přes všechno, co se může na první pohled jevit negativně, udržet hlavu vzhůru a klid v mysli.

I tentokrát jsem při týdenním výkladu sáhla po kartách Angels and Ancestors Oracle, protože jsem z nich tak nadšená, že se jich nemůžu nabažit 😊 Takže se s nimi u mě budete potkávat určitě často a pravidelně 😊

A co nám tyto nádherné karty chtějí sdělit?

První z nich, Velekněz, nám opět připomíná to, co se ve výkladech poslední dobou táhne jako pomyslná červená niť: máme schopnosti a moc tvořit a měnit svůj život.

Všechno, nač myslíme, všechno, čemu věnujeme svou pozornost, vytváří cestu, po které kráčíme. A všechny zkušenosti, které prožíváme, nám mají jen připomenout tento fakt nebo chcete-li tuto pravdu.

A druhá karta, Pán, k tomu dodává: jsme to my, kdo musí převzít odpovědnost za svůj život. Pokud chceme dosáhnout úspěchu, nelze se spoléhat na to, že se řešení zázračně objeví odkudsi zvenčí. Nemůžeme odevzdat svoje kompetence ostatním a zároveň chtít být těmi, kdo řídí svůj život.

Na závěr přichází Věštkyně, aby dokončila vzkaz: zaměř svůj pohled pod povrch věcí. Nespokoj se s tím, že přijmeš věci, tak jak se jeví.

Jasnovidnost není jen predikcí toho, co se stane, je nástrojem, který jsme obdrželi, abychom mohli aktivně tvořit budoucnost tak, jak si přejeme, aby vypadala.

Nedovolme svému egu a svým pochybnostem hrát s námi špinavé hry a nechat se strhnout k nezdravému fatalismu. Poznání podstaty věcí nepřichází proto, abychom akceptovali, že všechno je neměnné, ale právě proto, abychom mohli svůj život aktivně měnit.

Mnozí z nás se nacházíme v situaci, která je pro nás neznámá. I když jsme v životě možná prožili nějaká omezení, tak to, co se děje, nás stejně vychyluje ze stability. Nejen že prožíváme něco, co nás ohrožuje, ale ještě to prožíváme online, jsme zahlceni nesmírným množstvím informací a pro naše mozky, které české školství příliš nevytrénovalo v kritickém myšlení, je obtížné vytřídit to, co dává smysl, od toho, co je jen nezdravá fantazie.

A možná je těžké v tuhle chvíli naplno důvěřovat, že náš záměr a naše myšlenky mohou tvořit naši realitu. Vidíme totiž naši realitu za okny našeho bytu nebo domu, a vidíme ji i v médiích a na sociálních sítích, a ten obrázek není úplně útěšný.

K tomu všemu se může nabalovat i nejistota, obavy a strach nejen o zdraví, ale i o naši existenci, o to, jak současná situace zasáhne naše příjmy. A nemusí to být jen o tom, že v létě budeme muset vynechat dovolenou, jsou lidé, kteří již dnes vědí, že budou za několik měsíců čelit ztrátám, které můžou ukončit jejich podnikání nebo výrazně nalomit rodinný rozpočet.

A bylo by pochopitelné v takové chvíli si trochu postěžovat, pobrečet nebo být naštvaný na všechny ty sluníčkové analýzy problému, které nás nabádají k transformaci a moudře nám sdělují, že peníze nejsou všechno, hlavně že se máme rádi.

Anebo si tu sebelítost můžeme odpustit a uvědomit si, že pokud jsme si ještě nevytvořili záložní plán, jednou bychom stejně dopadli z výšky na ústa a tenhle pád by nemusel vůbec přijít jako následek koronaviru.

Věci se prostě dějí, a spoléhat se na jistoty je vždycky prvním krokem k tomu, aby se nám vesmír s chutí vysmál do očí a ukázal nám, jak moc jsme bláhoví.

A můžu jen znovu opakovat slova, kterými k nám dnes mluví karty: jsme spolutvůrci svého života a jsme zodpovědní za to, jak náš život vypadá a jak ho žijeme.

Naší cestou není spoléhat se na to, že za nás někdo náš život vyřeší, ale aktivně najít způsob, jak ho můžeme prožívat v jeho plném potenciálu. Můžeme vidět budoucnost, jako mapu, která se před námi odkrývá, a můžeme se rozhodnout tuhle mapu přepsat a překreslit, pokud se nám nelíbí, kam vede.

A je zase jen a pouze na nás, zda nás krize nakopne k tomu, abychom přehodnotili to, jak jsme věci dělali doposud, nebo nás uvrhne do pasivity a stěžování si na to, že k nám život nebyl fér.

Možná, že to, co se nyní děje, a co nyní prožíváme změní už navždy naše životy, nebo aspoň jejich část.

Ale to, zda ta změna povede k růstu nebo ke stagnaci, záleží ve velké míře na nás, na našem přístupu a na rozhodnutích, která nyní učiníme.

Historie ukazuje, že po čase úpadku vždycky zase přijde období rozkvětu. Ale jen pro ty, kteří se nenechali semlít tokem událostí a nesložili ruce do klína.

Dostali jsme luxus, po kterém jsme dlouho volali: čas. Klid na přemýšlení. Můžeme ho strávit, jakkoliv je nám libo.

Otevřeme-li se však dnešní radě karet, budeme mít zase o důvod víc strávit a prožít ho tak aktivně a produktivně, jak je to jen možné.

Tak se držte, hledejte si cesty, jak zůstat psychicky fit a jak neupadnout do letargie. Venku je krásně, procházky do parku a do lesa máme stále ještě povolené (samozřejmě za zachování bezpečnostních pravidel, za které se velmi přimlouvám), tak pokud to jen trochu půjde, vyjděte na sluníčko a čerstvý vzduch.

Příroda se probouzí, a i když mám někdy pocit, že ji musíme už jako lidstvo lézt pořádně na nervy, věřím v její očistnou moc a taky v to, že to s námi ještě nemá v úmyslu vzdát 😊

A jako vždy poznámka na závěr: je-li vám těžko, úzko, smutno nebo naopak řešíte něco, co vypadá, jakože řešení nemá, tak se můžeme domluvit na výkladu po mailu nebo po telefonu či Skype – vše bez nutnosti osobního kontaktu, takže vrcholně bezpečné 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *