Jarní rovnodennost – trojlístek

Krásné čtvrteční ráno, milí přátelé,

zítra ve 4:50 nastává jarní rovnodennost.

Čas nových začátků, nového plánování a obnovy, ale také čas, kdy se můžeme ptát, zda v tento den, kdy je noc stejně dlouhá jako den, a nastává tedy dokonalá rovnováha mezi tmou a světlem, jsme i my sami v rovnováze, nebo zda jsou v naším životě oblasti, které si zaslouží zvláštní pozornost, abychom naši to svoje dokonalé vyvážení tmy a světla, ženského a mužského, intuitivního a racionálního.

A co nám radí karty pro toto období? Na co se zaměřit, čemu věnovat energii, kde hledat zdroj obnovy a plodného růstu?

Napoví nám trojlístek karet.

Postup už znáte 🙂 Vyberte si tu, která vás k sobě nejvíc táhne, a zítra ráno se dozvíte, co vám daná karta chce sdělit.

A odhalení trojlístku..


Milí přátelé,

máme tady první jarní den, spolu se svátkem pohanského Kola roku Ostara, tedy svátkem radosti, plodnosti a obnovy.

Které téma, která oblast našeho života, nyní volá po obnově a po zvýšené pozornosti? Odpověď nám přináší odhalení karetního trojlístku.

Přitahovala vás k sobě první karta?

Pak k vám promlouvá Moudrá.

Archetyp Stařeny, jež tato karta představuje, sice na první pohled příliš nerezonuje s pučící, kvetoucí a plodivou energií začátku jara, ale všechno v životě má svůj čas, a než dojde na nové začátky a než do našeho života vstoupí spolu s prodlužujícími se dny více světla, musíme se sami sebe zeptat, jak jsme se na nadcházející čas připravili.

Věci, po kterých toužíme a po nichž usilujeme, totiž málokdy rostou jen tak samy od sebe. Chceme-li se radovat z úrody, nemůžeme doufat, že se objeví bez našeho přičinění. Většinou to chce nějakou tu péči a dost práce. Každý den, bez ohledu na to, zda se nám právě chce, nebo zrovna vyšlo hezké počasí.

A tak je to i se všemi pokroky v životě. Žádný projekt nemůže fungovat jen tak na principu volnoběhu. Potřebuje naši pozornost a naše zaujetí, a to i v době, kdy už jsme ztratili prvotní nadšení a kdy se po očku rozhlížíme po nějakých zajímavějších a svěžejších možnostech, které by nás víc bavily.

Bez jiskřivé energie nových začátků se to, k čemu jsme se dříve zavázali, může zdát nudné. Rutina bývá málokdy fotogenická.

Pokud ale toužíme vybudovat v našem životě něco skutečně stabilního, něco na co se můžeme dlouhodobě spolehnout, co se stane naší kotvou a opěrným bodem, ke kterému se vždycky budeme moci vztáhnout, a on nás podrží, tak to bez velké míry odhodlání prokousat se i všedními dny, drobnými povinnostmi a opakujícími se úkoly, prostě nepůjde.

Ať už jste tedy začali cokoliv, je teď vaším úkolem vydržet. I když už to třeba není zábava, i když byste raději dělali něco jiného, nebo třeba raději nedělali vůbec nic. Závazek, který máte, je potřeba dotáhnout do konce. Možná to v tuhle chvíli ještě tak vůbec nevypadá, ale z dlouhodobého hlediska pro vás bude nesmírně prospěšné, že jste to nevzdali v polovině, nebo dokonce těsně před koncem.

Tak se do toho zakousněte a krok po kroku, den za dnem pokračujte k cíli, který jste si vytyčili. Je tam a pořád na vás čeká, ale sám k vám nedojde.


Lákala váš pohled karta uprostřed?

Vzdušná Strážkyně vás žádá, abyste posunuli a změnili své vnímání.

Změňte způsob svého myšlení a změníte tak celou vaši realitu.
Otevírá se před vámi příležitost naučit se něco o tom, jak vlastně přemýšlíte, přijít na kloub tomu, jak fungují vaše myšlenkové vzorce a návyky.

Nyní máte možnost zjistit, že věci nejsou takové, jak se můžou jevit. Naše mysl s námi umí hrát různé hry a umí mnoho triků, kterými nás dokáže zmást. V hlavě si umíme vymyslet stovky a tisíce příběhů, které nemají se skutečností nic společného, přesto naši skutečnost zásadně ovlivňují.

Často věříme věcem, které vznikly jen na základě domněnek nebo chybného úsudku. Sami sebe limitujeme představami o tom, jací jsme, či nejsme,co si o nás myslí druzí, co bychom měli či neměli dělat a jak by to mělo vypadat.

V naší hlavě to pak vypadá trochu jako v kině, míchají se tam filmy mnoha žánrů, se zápletkami, které by nevymysleli ani v Hollywoodu.

Je čas si v tomhle zmatku udělat pořádek. Nepustit si k sobě každou myšlenku jen proto, že se objevila, ale vybírat si ty, které souzní s realitou, kterou chceme manifestovat.

Způsob, jakým vnímáme svět, se stává způsobem, jak svět prožíváme.

Jste vybízeni otevřít oči a pochopit, že každá věc, která se objevila v naší realitě, byla nejprve pouhou myšlenkou. Naučte se své myšlenky vybírat vědomě a moudře. Jsou základními stavebními kameny vaší reality.


Volala vás k sobě třetí karta?

Poustevník vám dává svolení, abyste dopřáli sami sobě čas oddechu a odpočinku.

Jaro je sice za dveřmi, ale zima byla dlouhá a vy se možná necítíte úplně osvěžení a nadupaní vitální energií, připravení rovnýma nohama skočit do víru událostí a surfovat na vlně výkonu.

Tak se do toho nenuťte. Dopřejte si chvíli k nalezení zdroje, odkud můžete zase čerpat. Zpomalte. Nejen fyzicky, ale hlavně mentálně. Nehoňte se za každým nápadem a myšlenkou, která k vám přijde. Nechte je v klidu dopéct, stejně ještě nejsou zralé k tomu, abyste s nimi mohli jít do světa.

Nevrhejte se do ničeho po hlavě a bez rozmyslu. Pokud už musíte učinit nějaké důležité rozhodnutí, ujistěte se, že jste ho důkladně promysleli a stejně než se rozhodnete, tak to ještě zrevidujte. Anebo ideálně nechce rozhodnutí na později, je-li to jen trochu možné.
V současné době, víc než kdy jindy, potřebujete chvíli, abyste zpracovali svoje pocity, přehodnotili svoje dřívější návyky a udělali si jasno v tom, co bude dál, až budete zase odhodlaní čelit světu venku.

Netlačte na pilu. Ono to nakonec nějak dopadne. Využijte tento čas k meditaci, k napojení na svou intuici a zdroj své vnitřní moudrosti. To je investice, která se vám v budoucnu neskutečně vyplatí.

Přeji vám požehnanou Ostaru, ať už ji máte dnes v plánu aktivně oslavit, vnitřně prožít a nebo trochu ignorovat 🙂 Osobně hlasuji pro tu první možnost, protože připomenout si pomocí jednoduchého rituálu, že svět rozhodně nekončí a cykly, které tu byly odjakživa, se stále opakují, dává velký význam a může být dalším zdrojem pro nalezení vnitřního klidu.

Já dnes budu slavit jako vždy s mou spolu-čarodějkou a přítelkyní Pavlínkou, ale kvůli bezpečnosti zcela bezinfekčně a online, tak jsem sama zvědavá, jak tuhle výzvu zvládneme 😀 Ale co se dá dělat, nastal čas zkoušet nové věci a objevovat nové cesty 🙂 A užívat si život, koronaviru navzdory 🙂

Mějte se krásně a kdybyste potřebovali řešit cokoliv vás trápí, připomínám, že konzultace dlouhodobě nabízím i po telefonu či Skype, tak se můžeme slyšet a vidět a probrat všechno, co máte na srdci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *