Týdenní výklad (23.3.-29.3.2020)

Krásné pondělní ráno, milí přátelé.

Máme tu začátek nového týdne a s ním i výklad na dny, které náš čekají. Nedávno se ke mně dostalo vtipné meme s ikonickou věštkyní Jolandou a variací na jednu její slavnou hlášku. Stojí tam: Hodně budeš doma 😊 To je asi nejpřesnější výhled do budoucna, který máme, a vlastně není nic moc co dodat 😊 Ale i tak se o to pokusím 😊

První karta s názvem Posvátné jezírko nám přichází připomenout, že svět je, stejně jako čistá a průzračná hladina jezera, zrcadlem. Naše realita je odrazem našich myšlenek, pocitů a vjemů.
Pokud se nám nelíbí, co vidíme v zrcadle, je pošetilé vinit z toho obraz. Zrcadlo nám ukazuje jen to, co se v něm odráží. Nic nepřidává ani nic neubírá.

Někdy můžeme mít pocit, že zkoušet změnit realitu je nemožný úkol. Zkoušíme posouvat a manipulovat hmotou, a ono to nejde, věci se nepohnou ani o centimetr.
Jenže tohle není cesta, nemůžeme pře-aranžovat okolnosti kolem sebe, nemůžeme je fyzicky měnit, nebo jen docela nepatrně.

Naši realitu nedokážeme upravit tím, že z ní něco ubereme nebo do ní něco přidáme. Jediný způsob, jak docílit změny, je změnit náš vnitřní postoj, způsob, jak věci vnímáme a jak je prožíváme. Na to není potřeba přesunout kolem sebe ani kamínek. Ale rozdíl je neměřitelný. To, co nejde hrubou silou, dokáže jedna myšlenka, pokud ji správně nasměrujeme.
A stejné je to i s postojem k nám samotným. Na to, aby se nám začal líbit náš vlastní obraz v zrcadle, nemusíme měnit naši tvář. Stačí jen, když se naučíme vnímat její krásu.
Vybírejme si tedy pečlivě myšlenky, kterým věnujeme svou pozornost. Vybírejme takové, díky kterým na hladině jezírka uvidíme obraz, který ukazuje realitu, již toužíme prožívat.

Měsíční svit představuje naši intuici, to nehmatatelné, nepopsatelné cosi, co máme každý z nás, ale čemu mnohdy nedokážeme naslouchat, protože jsme příliš zahlušení seriózním a na první pohled velmi logickým hlasem rozumu.

Naučit se s tímto pomyslným kompasem, jež nám ukazuje cestu, pracovat, nemusí být snadné. Intuice k nám totiž, na rozdíl od našeho racionálního uvažování, jen zřídka promlouvá ve slovech, ve strukturovaných větách a jasných pokynech.

Je třeba naučit se hledat vzkazy v symbolech, v nenápadných náznacích, v jemných nuancích pocitů a v řeči snů. A jako všechno, co se učíme, je to zase a jen o tréninku. Možná naše intuice chvíli zahálela a je atrofovaná jako svaly, co se dlouho nehýbaly. Ale každodenní rozcvička jí zase vrátí sílu a dostane ji do kondice.

Nejlepší způsob, jak se naučit používat intuici, je prostě ji začít používat 😊 Žádný jiný trik v tom není. Klidně si najděte pomůcky, které vám pomohou kontakt s vaší vlastní intuicí posílit: karty, kyvadlo nebo třeba deník, kam si budete zapisovat svoje sny.

Čím více budete s intuicí pracovat, tím snazší bude porozumět tomu, co vám sděluje.

Pohyb. Poslední karta na nás pomrkává s poněkud zvláštním smyslem pro humor. Zrovna v době, kdy se všechno zdánlivě zastavilo a zklidnilo, nám sděluje, že je potřeba zůstat v akčním módu.

Dává to vůbec smysl? Jistě že dává 😊 Pokud akceptujeme to, že svět kolem je odrazem naší mysli, chápeme, že když se snažíme upravit svůj postoj podle toho, co vidíme v zrcadle, tak vlastně přepřaháme vůz před koně.
Jednoduše řečeno: zastavil se svět okolo v podivné letargii, kdy se zdá, že nic nemá cenu a jediné, co lze dělat, je sednout si na gauč a počkat si, až to všechno skončí?
Možná ano. Znamená to ale, že se musíme naladit na tuhle apokalypticky depresivní vlnu a dostat se s ní do vnitřního souladu? Za mě rozhodně nikoliv.

A tím samozřejmě neříkám, že nemáme nárok na to sem tam vytuhnout u seriálu nebo že na zvolnění je něco špatně. Ale i když to vypadá, že všechny plány, které jsme měli se životem, můžeme sepsat na poslední kousek toaletního papíru, co nám doma zbyl, a spláchnut do záchodu, je to jen a pouze náš vlastní postoj, který rozhoduje o tom, zda je všechno ztraceno, anebo zda dokážeme najít cestu, jak svoje plány přizpůsobit nové realitě.

I když se nám možná zdá, že tahle situace bude trvat věčně, není to pravda. Dříve nebo později budeme muset vylézt ze svých brlohů, znovu rozhýbat zlenivělé zadnice a roztočit zarezlá kolečka v mozku.

Ti, kdo se dokáží udržet v pohybu, zejména na mentální úrovni, můžou nakonec zjistit, že stav světa PO pro ně nemusí být tak tísnivý a bezútěšný, jak se to teď, ve chvílích úzkostných představ, jeví.

A když už jsme u toho, ani fyzický pohyb není na škodu. Na internetu teď najdete spoustu online cvičebních programů, tak ani tělo nemusí zůstat ležmo a pasivně spočívat u televize 😊 Každý pohyb, ať už ten tělesný nebo duševní, který vám pomůže vytrhnout se ze stagnace, je dobrý.

Užijte si krásný týden, pracujte na svém postoji, trénujte intuici i tělo a buďte sami k sobě laskaví. V době, který je vychýlená z normy, od sebe neočekávejte nadlidské výkony a netlačte se do pocitu, že musíte všechno dokonale zvládnout.
A kdyby vám bylo smutno, nebo jste řešili něco, s čím potřebujete pomoci, tak připomínám, že já jsem v pohybu pořád, takže výklady po mailu i po telefonu či Skype fungují stejně jako dřív 😊 Tak klidně napište a domluvíme si termín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *