Jak využít energii novu

Milí přátelé,

výkladů není nikdy dost, a i když ten týdenní jsme probrali už ráno, ještě se blíží Nov v Beranu, který vrcholí zítra dopoledne.

A tak se pojďme zeptat karet, jak využít energii novu, abychom podpořili nové začátky a změny v našich životech.

Vyberte si kartu, která vás nejvíce přitahuje. Zítra se dozvíte, jaký vzkaz pro vás daná karta má 🖤

a odhalení…


Přeji vám krásný úterní den, a to správné nakopnutí ke změnám a novým začátkům, ve kterých nás dnešní energie Novu v Beranu povzbuzuje.
Kudy se vydat, na co se zaměřit, do čeho se pustit?

Na pomoc vám přichází dnešní odhalení karetního trojlístku.

Vábila váš pohled první karta?

Pak nastal čas zeptat se sama sebe, zda netlumíte svoje světlo a nebráníte sami sobě zářit.

Expandovat a růst je lidskou přirozeností. Odmítat tuto přirozenost znamená popírat naši vlastní podstatu. Ne vždy je ale náš vlastní růst a rozvoj v souladu s tím, co od nás vyžaduje naše okolí.

Pak nás čeká volba. Můžeme sami sebe omezit, potlumit se, pozastavit svou expanzi, dočasně nebo snad i trvale ignorovat pobídku k rozvoji. Možná se nám tak podaří daný vztah udržet. Alespoň po nějakou dobu. Cena, kterou za to budeme muset zaplatit, je naše vlastní světlo.

Anebo si můžeme položit otázku, zda skutečně prospíváme v blízkosti někoho, kdo se cítí ohrožen naším vývojem a naší potřebou se posouvat a objevovat naši skutečnou podstatu, nacházet odpovědi na to, s jakým záměrem jsme do tohoto života vstoupili.

Opravdu chceme být obklopeni lidmi, kteří nás dovedou milovat a akceptovat pouze, pokud upozadíme sami sebe?
Na každý vztah v našem životě můžeme pohlížet jako na určitou formu energetické interakce. Pokud začneme zářit a expandovat, změníme tím energetické nastavení celého vztahu. Vztahy, založené na zdravém respektu a skutečném přijetí, tyto probíhající vlny změn přežijí bez úhony, a ty nejlepší a nejzdravější na nich naopak ještě vyrostou, posílí se a dají nám prostor k dalšímu růstu.

Vztahy, poznamenané obavou, že když druhého necháme zářit, ztratíme nad ním vliv a kontrolu, ovšem nemohou takový proces změny ustát.

Ne všechny vztahy nám mají vydržet celý život. Někdy nám mají jen předat cennou zkušenost nebo lekci, a pak nás nechat jít cestou, která se v určitém bodě rozdělila.
Položte sami sobě zásadní otázku. Jak se přizpůsobujete, abyste zapadli mezi ostatní? Čeho se kvůli tomu, abyste byli akceptováni, vzdáváte, co obětujete?

Energie novu vás pobízí, abyste odhodili strach, že přijdete o souhlas ostatních. Máte skutečnou příležitost najít zdroj svého vnitřního světla a nechat ho zazářit ven do světa. Všechno už je připravené, jediné, co se od vás požaduje, je odvaha učinit ten první krok. Ne všichni budou souhlasit s tím, co děláte. Je možné, že změny, které započnete, iniciují určitou čistku ve vašich vztazích.
To, co má zůstat, ale přežije a bude se rozvíjet spolu s vámi.


Cítili jste, že pro vás má vzkaz či radu karta uprostřed?

Vaším úkolem pro následující období je zapomenout aspoň trochu na úkoly, na povinnosti, na to, co musíte a co je potřeba, a věnovat víc času hře.

Tváří v tvář neznámé situaci kolem nás máme někdy tendenci brát život až příliš vážně. Máme pocit, že je těžké se uvolnit a užívat si okamžik, zatímco nám na hlavu padá jedna starost za druhou. Před námi stojí mnoho problémů, které se dožadují řešení a vynucují si naši pozornost.

Jak si uprostřed všeho toho máme najít kapacitu na zábavu a radost?

Možná tak, že si uvědomíme, že čím víc naši mysl uvolníme, čím víc ji necháme v klidu, bez tlaku na výkon, bez zátěže stresu a úzkostí, tím volněji k nám řešení budou přicházet, doslova sama od sebe.

Náš mozek, přetížený informacemi, neocení nic víc, než když mu dáme chvíli pauzu a s dětským nadšením se vrhneme do nějaké absolutně neseriózní aktivity.

Rozvoj, ani ten spirituální, není jen o tom, že musíme sedět se zády rovnými jako prkno a strnulým výrazem v obličeji. A hra jako taková není nic zbytečného, nic, co by mělo být v našem životě luxusem, který si dopřejeme pouze za odměnu, až když je všechna práce hotová.

Koneckonců, hra může být docela vážná věc, však se podívejte na děti, s jakou vážností tuto činnost praktikují. A kolik se toho díky hře naučí!

Lidská mysl je úžasná věc, schopná prakticky čehokoliv, ale ne vždycky z ní to cokoliv můžete vyždímat pomocí tlaku. Občas to samozřejmě funguje, ale někdy je naopak potřeba tenhle tlak co nejvíce zmírnit a nesnažit se vyřešit všechno, co se děje včetně všeho, co se ještě nestalo a možná ani nestane.

Chcete co nejefektivněji využít čas kolem dnešního novu k tomu, aby vaše mysl získala zpět svou jasnost a schopnost dobře fungovat? Pak si zaveďte jako povinnou součást dne čas, který věnujete tomu, co máte rádi, co vás těší a baví a naplňuje štěstím.

Nemusí to být nic „užitečného“, nic, co přinese nějaké výsledky nebo plody tuhého úsilí. Čím víc se budete bavit, tím snazší pro vás bude v nadcházejícím období naskočit na vlnu, která vám pomůže řešit problémy s lehkostí a bez nutnosti se k řešení složitě prokousat.


Táhla vás k sobě nejsilněji třetí karta?

Pak je načase vzít si zpět svou sílu.
Věnujte zvýšenou pozornost tomu, co nebo kdo z vás vysává vaši energii. Jsou to lidé okolo vás, vyčerpávající vztahy, činnosti, kterým se musíte denně věnovat? Anebo ty největší úniky působí vaše vlastní myšlenky, které vám dokola běhají hlavou jako křeček v kolotoči?
Vaše energie a váš energetický prostor jsou posvátné, a zaslouží si, abyste se tak k nim chovali. Někdy máme sklon k tomu naší energií bezmyšlenkovitě plýtvat, rozmělňovat ji na nepodstatných maličkostech, nebo se bláhově domnívat, že náš zdroj energie je něco jako perpetuum mobile, jež se nikdy nevyčerpá.
Bohužel, i když se naše energie umí obnovovat, rozhodně má svoje limity. A není příliš rozumné nechat ji jen tak bez kontroly poletovat prostorem a krmit s ní všechno a všechny, co si o ni řeknou.
Zkuste vnímat svou životní energii jako obal, který vás obklopuje. Soustřeďte se na to, zda tento energetický plášť nemá někde díry, kterými teče ven to, co potřebujete sami pro sebe.
Zauvažujte nad tím, komu a čemu svou energii dobrovolně odevzdáváte. Přemýšlejte, zda cíleně dobíjíte svoje baterky, zda si umíte najít prostor jen pro sebe, mimo nutnost starat se o ostatní, mimo každodenní povinnosti.
A co informace, které k sobě pouštíte, počínaje otevřením okna prohlížeče u ranní kávy a konče poslední kontrolou obrazovky mobilního telefonu před usnutím? Nejsou právě ony těmi pomyslnými zloději vaší životní vitality?
Dnešní Nov vás vybízí, abyste se ke zdroji své energie chovali s úctou, abyste se naučili se svou energií rozumně hospodařit a především, abyste byli vědomí v tom, komu nebo čemu ji dáváte. Je-li něco, co z vás odčerpává vaši sílu, nastal čas rázně zavřít kohoutek, kudy tato energie proudí. Udržet si svou energii čistou dá určitou práci, ale uvidíte, že je to snaha, která se rozhodně vyplatí.

Přeji vám, aby změny, které dnes započnete, přinesly do vašeho života přesně to, co potřebujete… a mnohem víc 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *