Angels and Ancestors Oracle – 3×3 výklad na měsíc duben

Milí přátelé,

někdo v izolaci peče bábovky, já zase vymýšlím, jak trochu vylepšit výklady, ať máme zase trochu něco jiného, než obvykle 😉. A tak jsem dnes místo oblíbeného trojlístku přinesla hned 3×3 výklad na měsíc duben 🌼🌼🌼.

Byl to první řádek, který nejvíce přitahoval vaši pozornost? Pak jste si intuitivně vybrali výklad z karet Angels and Ancestors Oracle, jejichž autorem je Kyle Gray. 


Duben vás usadí doma, a to nejen fyzicky, ale i v přeneseném významu toho slova. To svoje skutečné doma totiž budete muset najít v hlubinách svého srdce. Nečekají vás žádné dramatické akce, naopak se budete muset naučit plout po proudu, lehce a bez úsilí jako lístek na vodě. Pokud tento čas využijete k introspekci, můžete se stát skutečným pánem své mysli a ovládnout tajemství, jak být tvůrcem svého životního příběhu.

Vyložit někomu v kartách, že ho v následujícím měsíci čeká hodně pobytu doma a zpomalení je dnes téměř sázka na jistotu. Ve vašem případě to ale platí nejen doslova, “doma” budete muset strávit mnohem více času i v přeneseném významu.

V životě někdy nastane chvíle, kdy už nelze víc zrychlit, alespoň ne bez rizika, že tím spálíte veškeré rezervy energie, jež vám ještě zbyly. A s energií byste nyní neměli plýtvat, naopak je zapotřebí, abyste si našli zdroj, odkud ji budete moci nabít a čerpat.

Karta Poustevníka je kartou samoty, spočinutí ve svém nitru, ponoření se do meditace. Stejně jako se poustevník nebo sadhu, svatý muž, uchyluje do meditační jeskyně, aby zde našel otázky na své odpovědi, musíme se i my čas od času uchýlit do hloubi našeho vlastního srdce, abychom zde (znovu) objevili spojení se sebou samými.

Často máme potřebu řešit věci na sílu. Tam, kde cítíme nedostatek energie, se nutíme ještě přidat, tam, kde to nejde snadno, se pokoušíme trochu zatlačit. 

V tuto chvíli je to cesta, která nepřinese očekávané výsledky. Rozhodnutí učiněné ve spěchu, bez toho, abyste si dopřáli poctivou chvíli, kdy vše důkladně zvážite, by vám mohlo přinést v budoucnosti víc negativního než prospěšného.

Cokoliv, co lze odložit, odložte. Následující období nepřeje nadšené akci, rychlému výkopu nebo startu nového projektu. 

Všechno, co bude potřeba vyřešit, všechny úkoly, které se dožadují plánování, všechny problémy, které žádají odpovědi, na to všechno ještě bude čas. 

Poustevník vás ale vybízí k introspekci, zpomalení a možná i zastavení, ne k expanzi.

Vyslyšte jeho volání, a pokud je to jen trochu možné, věnujte sami sobě prostor, kde budete jen sami se sebou, připraveni slyšet odpovědi, které na vás nečekají někde venku, ale ve vašem vlastním srdci. 

Růst, který díky tomuto zpomalení zažijete, možná nebude patrný na první pohled, bude však o to důležitější z dlouhodobého hlediska.

Ani ve chvíli, kdy přece jen budete muset čelit okolnímu světu, zbytečně neplýtvejte svými zdroji, nevrhejte se do bitev po hlavě. Každý krok si dopředu rozmyslete a pohybujte se zvolna, s elegancí a grácií šaolinského mistra. 

Šaolinské techniky učí, jak se přizpůsobit situaci a jak správně pracovat s energií v těle, abychom ji mohli uvolnit v ten správný moment. Učí také jemnosti, protože pokud situace řešíme nátlakem nebo do nich vkládáme příliš mnoho energie, často se jen zbytečně vyčerpáme, aniž bychom se skutečně přiblížili k našemu cíli. 

Inspirovat se tímto přístupem vyžaduje vnitřní disciplínu. Vědomě se rozhodnout plout s proudem, místo toho, abychom zuřivě pádlovali proti němu, může být zpočátku těžší, než bychom čekali.

Odolat potřebě věci rozseknout na sílu, vymyslet je za každou cenu, posunout je bez ohledu na to, zda jsou na to připraveny, to je někdy docela těžká disciplína. Zvlášť pokud bychom si už přáli, aby to všechno bylo za námi, čisté, vyřešené, poskládané a hotové.

Jenže duben po vás bude chtít, abyste se přizpůsobili toku událostí, bez toho, abyste do nich násilně zasahovali nebo se je pokoušeli měnit. I když vás možná budou svrbět ruce, jak moc budete toužit je do něčeho namočit, zkuste této potřebě odolat. Plujte po proudu, nechte se nést vlnami, nevzdorujte jim. 

Zjemněte, zpomalte, dýchejte a neřešte, co stejně nyní vyřešit nelze. Čas na boj ještě přijde, teď to ale ještě není.  

Oč méně se budete věnovat tomu, co se děje okolo vás, o to důležitější je zaměřit svou pozornost na ty nejzajímavější věci… a to jsou ty, které se dějí uvnitř.

Svět okolo se musí chvíli šíleně otáčet ve spirále chaosu bez vaší účasti. Vaše soustředění se nyní musí obrátit dovnitř, přímo k tomu nejúžasnějšímu a nejmocnejšímu nástroji, který máme k dispozici. K naší vlastní mysli. 

Karta Velekněze představuje učitele a duchovního vůdce, zosobnění posvátného mužského aspektu, most mezi nebem a Zemí.

Připomíná nám, že každá věc, která se objevuje ve fyzické formě, nejprve byla pouhou myšlenkou, představou, mentálním konceptem. Ukazuje nám, že naše myšlenky jsou stavebními kameny naší reality. Díky tomu si máme možnost uvědomit, že máme nesmírnou moc. Větší, než jsme dosud tušili.

Velekněz se ve výkladu objevuje, aby nás vedl cestou růstu. Pokud zůstanete soustředění, disciplinovaní a odhodlaní, pokud svědomitě a každodenně budete rozvíjet svou schopnost ovládnout vlastní myšlenky a tím i realitu, kterou tyto myšlenky tvoří, začnou se ve vašem životě dít skutečné zázraky a vaše sny se zhmotní v realitu.

Všechny slepé uličky, kterými jste prošli, pak přestanete vnímat jako chyby, ale uvidíte je jako cenné zkušenosti, díky kterým jste se dostali tam, kde jste nyní. Do místa, z něhož jste připraveni vykročit dál jako skuteční tvůrci svého osudu.

1 komentář u „Angels and Ancestors Oracle – 3×3 výklad na měsíc duben

  1. Pingback:Odhalení karetního 3×3 lístku – Tiumen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *