Týdenní výklad (6.4.2020-12.4.2020)

Krásné pondělí, milí přátelé,

za dané situace je někdy těžké se v těch dnech, které se jeden druhému nápadně podobají, vyznat, ale zdá se, že nám zase začíná nový týden 🙂 A tak přichází čas na (téměř) pravidelný týdenní výklad.

V komentářích jste psali, že vám zatím nevadí moje obsesivní fixace na sadu karet Angels and Ancestors Oracle, tak je s dovolením použiju i dnes 🙂

A na tento týden se to sešlo opravdu hezky, v silné ženské sestavě reprezentující tři tváře Bohyně – Pannu, Matku a Stařenu.

Panenský aspekt představuje první karta výkladu – Bílá Čarodějka. Panna je něžná, nevinná a čistá. Tato karta nám připomíná, že přesně takové by měly být naše úmysly a naše motivace.

Bez ohledu na to, co se děje kolem nás, navzdory tomu, do jakých dramat se nás snaží vtáhnout ostatní lidé, nebo dokonce jaké vnitřní konflikty nás pudí k tomu, abychom se sami vytočili do nejvyšších obrátek, v následujících dnech nám nejvíc prospěje, budeme-li se držet zpátky a připomínat si, že máme vždy svobodnou volbu, jak v dané situaci zareagujeme a jak se zachováme.

Nechat se strhnout k negativním emocím nám nikdy nepřinese nic užitečného, v tomto týdnu je však ještě důležitější než kdy jindy soustředit se na naše vnitřní světlo, na to dobré uvnitř nás samých.

Pečlivě se vyhýbat situacím, lidem a pocitům, které nás okrádají o naši vnitřní radost. A pokud se od nich nejde odstřihnout fyzicky, nastavit si proti nim alespoň mentální bariéry, nepustit je do svého vnitřního prostoru.

Ten bychom měli co nejvíce zaplnit láskou, vděčností a radostí. Ne proto, že nám to pomůže vylepšit si naši image spirituálního člověka 🙂 Ale proto, že nám to pomůže najít vnitřní mír a pohodu i uprostřed rozbouřených vln negativity, která se nás snaží stáhnout ke dnu.

Karta s názvem Moudrá v sobě obsahuje zkušenost, kterou může během života nasbírat jen Stařena.

Nabízí nám něco, na co mladší generace často zapomíná. Spolehlivost a ochotu dodržovat závazky.

Stařena je nejvědomějším a nejmoudřejším aspektem Bohyně, tou, která prošla mnoha životními výzvami, čelila neskonalým obtížím, zažila vzestupy i propady, překonala nespočet překážek a nakonec ze všech těchto zkušeností vyšla silnější a zralejší.

Moudrá stařena nám ukazuje naši schopnost projít i těmi temnějšími časy, zvládnout i ta náročnější období v našich životech.
Cesta, kterou nám nabízí, je vybudovaná na každodenním úsilí, na schopnosti vytrvat a nepovolit, i když se věci nedějí tak, jak by se nám zrovna hodilo.

Je snadné začít, ale skutečná síla se ukáže v okamžiku, kdy nás přepadne nuda, nebo se cítíme zahlceni nebo jsme frustrovaní z toho, že výsledky, na něž čekáme, jsou stále v nedohlednu.

Ti, co nepoleví a pokračují, navzdory nesnázím a strastím, možná nedosáhnou na krátkodobé uspokojení, z dlouhodobého pohledu ale získají něco mnohem cennějšího a hodnotnějšího.

Poslední kartou dnešního výkladu je Matka Léčitelka. Matka je intuitivní, pečovatelská a disponuje vhledem, který jí pomáhá udělat vždy to nejlepší a nejprospěšnější pro ty, o které se stará.

Možná i my nyní cítíme, že potřebujeme více péče, více pozornosti, více vnitřní výživy. Jsme už však dospělí, a tak nemůžeme čekat, že nám tyto potřeby uspokojí naše vlastní matka nebo jiná mateřská postava v našem životě.

Jsme to my sami, kdo musí převzít úlohu matky, která se postará. A naším úkolem je v první řadě postarat se sami o sebe, věnovat se našim potřebám a jejich uspokojení.

Matka Léčitelka se ve výkladu objevuje, aby nám připomněla neuvěřitelnou, téměř magickou, sílu sebelásky, sebepéče a sebepřijetí.

Vede nás, abychom se s láskou, bez posuzování a hodnocení věnovali našim vlastním potřebám, a abychom se nebáli léčit to, co se v následujících dnech může objevit v podobě nejrůznějších emocí, pocitů a prožitků.

Neděje se nic špatného, to jen naše duše nám dává najevo, že se potřebuje zbavit starých a nefunkčních vzorců chování.

Něco, co už se přežilo, se potřebuje dostat ven, abychom to s láskou zpracovali a nechali navždy odejít.

Něco volá po tom, aby to bylo ukončeno, ale tento konec předznamenává začátek něčeho nového. To, čeho se nyní zbavíme, jen vytvoří místo pro to, co chce přijít.

Matka Léčitelka nás povzbuzuje, abychom se nebáli udělat první krok. Láskyplně nás nabádá k odvaze. Nakročme beze strachu. Někde uvnitř už cítíme, co máme udělat. Dovolme si uvěřit, že máme veškeré potřebné schopnosti a dovednosti, abychom to zvládli.

Nemusíme mít ještě jasný plán, který zahrnuje celou cestu. Stačí vědět, kam chceme jít a důvěřovat, že mapa, která nás k cíli povede, se postupně objeví, tak, jak budeme kráčet kupředu.

Přeji vám, abyste v následujících dnech v sobě rozvinuli všechny aspekty Bohyně (bez ohledu na to, zda jste se narodili v ženském nebo mužském těle – posvátnou ženskost v sobě máme všichni, bez ohledu na pohlaví 🙂 )

Hledejte svou cestu sami v sobě, hledejte ji skrze přírodu (počasí tomu přeje 🙂 ) a skrze chvíle ticha a zklidnění, které si pravidelně dopřejete.

Buďte sami sobě světlem.

A pokud cítíte, že přece jen potřebujete radu nebo vedení zvnějšku, klidně mi napište do zpráv. Díky úžasným technickým možnostem, které nám dnešní doba nabízí, nejsme ničím limitovaní a můžeme se vidět, slyšet a komunikovat spolu, jak budeme potřebovat a jak nám bude nejlépe vyhovovat. Můžeme se domluvit jak na psaném výkladu, tak na konzultaci po telefonu nebo video rozhovoru přes Sype, Zoom, Messenger, Whatsapp… nabídka je široká, tak ji pojďme využít 🙂 Čas osobních setkání také přijde, ale než se tak stane, máme nespočet jiných možností, jak se spojit a komunikovat 🙂 Tak je pojďme využít a nečekat “až bude líp” 🙂

Užijte si krásný týden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *