Novoluní – trojice karet Sri Jňani-Pada

Milí přátelé,

zdá se, že nás čeká zase pěkně náročný nov.

A tak si k němu pojďme vyložit oblíbený trojlístek, abychom se podívali, na co se máme zaměřit, k čemu nás ty hustohusté energie vybízí, čemu bude třeba postavit se tváří v tvář a co bude třeba si zpracovat, abychom tyto dny přežili bez šrámů na našem duševním zdraví 

Původně jsem vyložila jen tři karty, ale protože ráda myslím ve velkém, přidala jsem k nim nejprve druhou a pak i třetí řadu… a najednou z toho byla taková výkladová masala 

Takže máme vzkaz od indických Yogini Oracle, Čarodějnického tarotu a k tomu ještě od andělů Doreen Virtue . Tak tomu říkám pěkně nesourodá směs, ale jak tak na to koukám, funguje to skvěle, tak se máte na co těšit 🙂

Postup je stejný jako vždy, akorát si dnes nevybíráte jen jednu kartu, ale celý sloupec (jakože tři karty pod sebou  )

Můžete nebo nemusíte mít konkrétní otázku, pokud ano, zapamatujte si ji, ve výkladu na ni zazní odpověď. A pokud ne, nebojte, výklad můžete brát jako všeobecnou radu nebo inspiraci na následující období.


Odhalení trojice karet trojlístku


Jsem tady s očekávaným výkladem na dnešní novoluní. Tentokrát jste si vybírali ze tří sloupců složených z karet sady Yogini´s Oracle, The Witch Tarot a Andělských rad.

Sama jsem byla zvědavá, jestli tahle intuitivně vybraná kombinace nebude úplně šílená, ale k mému překvapení to během výkladu do sebe krásně zapadlo a vzájemně se doplňovalo.

Koneckonců, můžete posoudit sami, jak k vám dnešní „masala směs“ promlouvá 😊

Pokud vás při výběru lákal hned první sloupeček karet, přitáhla si vás trojice Sri Jňani-Pada (Znalost založená na zkušenosti), Pětka mečů a Mírumilovné řešení.

Yogini Sri Jňani-Pada je vyobrazená, jak drží v ruce knihu, ale místo toho, aby jí věnovala pozornost, sedí ve zcela uvolněné pozici. Představuje znalost, která nepochází z knih, ale ze zkušenosti a prožitku.

Ukazuje nám, že i když jsou informace, které se k nám dostávají během standardního procesu učení se ve školních lavicích, velmi důležité, skutečnou moudrost a poznání můžeme najít pouze skrze pochopení a integraci vlastních zkušeností.

Nebo ještě jinak řečeno, aby pro nás to, co si přečteme a nastudujeme, mělo nějakou hodnotu, nemělo by to zůstat pouze slovy na papíře, ale mělo by se to, aspoň do určité míry, stát součástí naší osobní zkušenosti.

V rozjitřených energiích probíhajícího novoluní nastává vhodná chvíle, abyste pracovali s poznáním, které k vám přichází nikoliv zvenčí, ale ze samotného středu vaší mysli. Nějaká zkušenost, kterou jste se snažili zpracovat a uchopit pomocí nástrojů své racionální části mysli, nyní dostává příležitost být hluboce pochopena a poznána. A to nikoliv hlavou, nikoliv rozumem, ale pomocí vaší intuice.

K tomu je ovšem třeba, abyste mysli vytvořil vhodné podmínky. Nátlak, spěch a neklid jsou faktory, které procesu rozhodně nepomůžou, spíše naopak.

Nic nenuťte, jen se uvolněte a otevřete. Uveďte mysl do co největší rovnováhy. Jste připraveni skutečně pochopit něco, co vám dosud unikalo, dostat se takříkajíc pod povrch věcí. To nejdůležitější máte nyní možnost naučit se jinde než v knihách.

Možná vám tohle poznání pomůže přehodnotit strategii ohledně nějaké důležité věci nebo události, kterou jste se chystali řešit způsobem, který by sice mohl vést k vítezství, ale za cenu zbytečného a nesmyslného konfliktu, zraňujících slov vyřčených v afektu, narušených vztahů nebo jen pocitu, že jste se k cíli dostal cestou, jež úplně neladí s vašimi hodnotami a tím, co běžně považujete za správné.

Někdy je třeba si hned zkraje položit otázku, zda výhra odpovídá ceně, kterou do ní budeme muset investovat.

Najít řešení, které bude vyhovovat všem zúčastněným stranám, samozřejmě nemusí být snadné, měli byste se o to však alespoň pokusit, když už ne pro obecné dobro věci, tak pro svůj lepší pocit, až se na sebe budete muset ráno u čištění zubů podívat do zrcadla.

Vítezství může být opojné, ale pokud jsme ho dosáhli metodami a prostředky, které jsou pochybné nebo morálně sporné, radost brzo pomine a místo ní zůstane nahořklý pocit na patře.

Někdy máme v situacích, kdy se snažíme něčeho dosáhnout, tendenci opakovat nefunkční a nezdravé vzory chování, které nám k ničemu dobrému neslouží, ale máme je už v mozkových drahách vyjeté do tak hlubokých kolejí, že už ani sami nevíme, zda je možné přehodit výhybku.

Dobrá zpráva je, že výhybka se dá přehodit vždycky a žádná kolej není tak vyježděná, abychom po ní museli jezdit sem a tam a pořád dokola, dokud po ní na naší životě cestě nedojedeme do velkého finále.

Nov je příhodná doba, kdy si k sobě můžeme přivolat nové začátky. Většinou k tomu není potřeba nic speciálního. Jen chtít, stanovit si záměr a prostě začít. Ne v pondělí, ne prvního v měsíci, ne zítra. Teď.

A pak pokračovat, dokud se z toho nestane nová rutina.

Přiznat si, že to, co jsme chtěli a to, jak jsme to chtěli získat, není úplně správné, není rozhodně žádná slabost. Naopak, tato sebereflexe, kdy máme odvahu vidět vlastní chyby a selhání, se může stát zdrojem obrovské vnitřní síly.

A co k tomu dodávají Andělské rady? Jejich vzkaz opakuje to, co už tu zaznělo. Zároveň je odpovědí pro ty z vás, kteří se při pohledu na karetní trojlístek ptali na nějakou konkrétní otázku:

Situace, na kterou se ptáte, nakonec najde svoje mírumilovné, harmonické řešení.

I když se to nyní možná nezdá, konfliktní energie se ustálí, a vše se nakonec vyřeší ve váš prospěch. A to v pohodě, bez nějakých velkých dramat, hádek a výlevů emocí.

Stačí, když si vy sami nastavíte mód tolerance k ostatním, když budete více chápaví k jejich omylům, víc ochotni odpouštět a zbytečně nerozdmýchávat jiskru konfliktu.


Potřebovali byste svou otázku nebo otázky rozebrat víc do hloubky? Napište mě a můžeme si domluvit online či telefonickou konzultaci, kde vše v klidu proberete. Anebo si můžete objednat individuální výklad vám přímo šitý na míru 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *