Dožínkový trojlístek – druhý balíček karet

Milí přátelé,

blíží se nový kalendářní měsíc, svátek pohanského Kola roku Lammas (Dožínky), úplněk a ještě otevření Lví brány… no, uznejte, že vyložit při této příležitosti klasický trojlístek by bylo trochu málo 🙂

Takže dnes místo toho přichází poněkud megalomanský trojlístek složený z Runových karet, Tarotu snů, Angels and Ancestors oracle, Mystického šamanského orákula a Poselství bohyní.

A k tomu, jak už je zvykem, ještě bonusová karta z balíčku Andělské rady, která je tu proto, aby vám zodpověděla otázku na konkrétní otázku, kterou potřebujete zodpovědět.

Postup je stejný jako obvykle – vyberte si tu hromádku karet, která vás přitahuje nejsilněji, poznamenejte si její číslo…


Odhalení trojice karet


Jste na počátku realizace nového projektu. Semínka, která jste zasadili v minulém období, jsou těsně před vyklíčením, jen malý kousek od toho, abyste jejich výhonky spatřili nad úrovní půdy, kde dosud rostly ukryty před vašimi zraky.

Příval plodné energie vám pomůže dosáhnout vašeho cíle, budete však muset prokázat svoje kvality a odhodlání tváří v tvář vlastnímu strachu, pochybnostem a obavám.

Pokud se odvážíte pohlédnout do očí svým démonům a sestoupit k nim do pomyslného sklepení vaší duše, kde jste se je dosud snažili schovávat před světem, otevře se před vámi pravda, která ukazuje realitu přesně takovou, jaká skutečně je.

Moudrost, které díky tomu dosáhnete, pomůže nejen vám, ale stane se světlem inspirace i pro ostatní.

Pokud vás přitáhla druhá hromádka karet, nadcházející období bude dobou pomyslného duchovního těhotenství, probíhající transformace, která je zvenku jakoby neviditelná, ale přitom má obrovský skrytý potenciál, jež jen čeká na vhodnou příležitost, aby se manifestoval do reality.

Právě tento stav je charakterizován runou Inguz, zobrazené na první kartě.
Inguz, spojená s bohem plodnosti a země, je zdrojem potenciální energie, která musí nejprve projít obdobím gestace, než se bude připravena plně projevit.

Představuje semeno zaseté do země, rostoucí pod úrovní svrchní vrstvy půdy, nachystané v jednom okamžiku vytáhnout své výhonky na světlo světa.

Nebo také lidské semeno, které se spojilo s vajíčkem a v nádherném tanci stvoření pokračuje v růstu, dokud nebude připraveno přeměnit se v procesu porodu na samostatnou bytost.

Runa Inguz symbolizuje jedno z největších tajemství magie sexu, je zosobněním hromadění a následné přeměny síly, která se v jenom okamžiku uvolní. V tom je podobná mužské ejakulaci – ostatně bůh Freyr, jež je s touto runou spojován, je často zobrazován s erektovaným pyjem 😊
Inguz reprezentuje nás vnitřní růst, pozvolný, pomalý a nenápadný, dlouho neprojevený navenek – a pak okamžik, kdy konečně dospějeme k pochopení a poznání, a vše, co se dosud dělo skrytě, v jediném momentu vytryskne na povrch.

Tato karta nám přináší otázku, jak se staráme o to, co jsme zaseli? Jak vyživujeme a hnojíme půdu, do níž jsme zasadili semínka našich plánů, tužeb a záměrů. Zůstáváme jen na úrovni snění, nebo jsme pro jejich naplnění ochotni i něco udělat?

Trojka pentaklů nám radí využít všech dovedností, jež jsme nabyli, k vytvoření výsledku, o nějž usilujeme. Stejně jako předchozí karta odkazuje na růst a průběžný vývoj, na projekt, který je na začátku své manifestace.
Připomíná také, že každé dílo, i to sebevětší, začíná prvním nákresem, prvním náčrtem nebo narýsovaným plánem – není nutné mít předem rozmyšlené do detailu všechny kroky, které budou nezbytné k jeho realizaci, čekat na to, až budeme dokonale připraveni. Je třeba začít. Postupovat účelně, s rozmyslem, krok za krokem, a hlavně vytrvale a konzistentně. Jen tak na své cestě dosáhneme mistrovství a získáme patřičnou kvalifikaci nezbytnou k dosažení výsledku.

Abychom té maskulinní energie, vyjádřené první kartou, ve výkladu neměli náhodou málo, objevuje se na třetí pozici karta Lovce, inspirovaná keltským bohem Cernunnem. Tento rohatý bůh lesů nás vybízí, abychom jako lovci sledovali stopu svého strachu a obav. V okamžiku, kdy nalezneme jejich úkryt, najdeme také svou skrytou touhu.

Tato karta představuje lovce i kořist. Pomáhá nám tak spojit se s energií toho, čeho se obáváme, a zároveň toho, co nám přináší neohroženost. Vede nás k pochopení, že jediná věc, která stojí mezi námi a naplněním naší touhy, je pouze náš vlastní strach.

Musíme svému strachu čelit, stejně tak, jako lovec čelí divokým zvířatům. Místo toho, abychom se stali bezbrannými obětmi svých obav, stáváme se sami lovci. Místo toho, abychom před nimi prchali, jdeme jim sami v ústrety.

Je čas přestat se choulit ve stínu a ukrývat se v koutě. Požaduje se po vás vystoupit, najít svou sílu a sebedůvěru, kterou dáte světu na odiv. Je čas překročit své limity a vzít si zpět svou moc.

Pokud dokážeme pohlédnout do očí tomu, čeho se bojíme nejvíce, dostaneme dar nahlédnout pod povrch toho, co je viditelné na první pohled, do úrovní, které odhalují věci takové, jaké ve skutečnosti jsou.
Karta Jasnovidce nás zve, abychom důvěřovali své intuici a následovali ji. Sledujte svoje pocity, uvědomte si, co cítí vaše tělo, které zná odpovědi na všechny otázky mnohem dříve než vaše racionální část mysli. Vnímejte tyto signály a naučte se v nich číst. Brzo se naučíte, že realita má mnohem víc úrovní, než jste dosud dokázali spatřit.

Máte v sobě semínko, zárodek božského poznání. Bohyně Danu vás vybízí, abyste jej rozvíjeli a podělili se o ně s ostatními. Pěstujte moudrost, která k vám přichází díky vašim zkušenostem, a pomáhejte těm, kteří jsou připraveni jít po cestě, kterou jste vy už prošli.

Nabídněte své znalosti a vedení ostatním. I to je součástí vašeho osobního růstu.

Mysleli jste při výběru karet na konkrétní otázku? Odpovědí je Zotavení.
Přichází období léčení a zotavování. Všechno, s čím jste se v poslední době potýkali, se zahojí a uzdraví, jen tomu dejte trochu času. Načerpejte novou sílu, budete ji brzy potřebovat, abyste se mohli opět s chutí vrhnout do nových plánů a projektů.


Inspiroval vás dnešní výklad a rádi byste se dozvěděli více? Kontaktujte mě a můžeme se domluvit na online konzultaci nebo osobním výkladu, kde se společně můžeme podívat na jakékoliv životní téma, které aktuálně řešíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *