Dožínkový trojlístek – první balíček karet

Milí přátelé,

blíží se nový kalendářní měsíc, svátek pohanského Kola roku Lammas (Dožínky), úplněk a ještě otevření Lví brány… no, uznejte, že vyložit při této příležitosti klasický trojlístek by bylo trochu málo 🙂

Takže dnes místo toho přichází poněkud megalomanský trojlístek složený z Runových karet, Tarotu snů, Angels and Ancestors oracle, Mystického šamanského orákula a Poselství bohyní.

A k tomu, jak už je zvykem, ještě bonusová karta z balíčku Andělské rady, která je tu proto, aby vám zodpověděla otázku na konkrétní otázku, kterou potřebujete zodpovědět.

Postup je stejný jako obvykle – vyberte si tu hromádku karet, která vás přitahuje nejsilněji, poznamenejte si její číslo…


Odhalení trojice karet


Uvnitř vás plane oheň, který je vaší kreativní silou. Je nutné mít ho pod kontrolou, aby sloužil vašim záměrům, a nestal se z něj živelný požár. Dejte si ale pozor, aby vaše touha po bezpečí nezadusila jiskru, která se chce přeměnit v plamen. Zažehněte v sobě touhu, transformujte ji ve vědomý záměr a udělejte vše pro jeho manifestaci do naší reality. Buďte spontánní, hraví a otevření a nebojte se žáru, který oživuje vaše touhy. Jste to vy sami, kdo je tvůrcem svého života. Vaší cestou je nalezení ztracených částí vaší duše a návrat k původnímu božskému stavu – celistvosti.

Pokud jste si intuitivně vybrali první hromádku karet, vaším stěžejním tématem pro následující období je kontrola kreativní energie a její správné využití. Každá z karet v následujícím výkladu se tématu kontroly věnuje trochu jinak, dohromady se pak jejich poselství doplňuje tak, aby vám ukázalo cestu, jak dosáhnout prvotního stavu duše, tedy stavu, který symbolicky představuje ztracený ráj.

První karta výkladu přináší Kenaz, runu ohně. Tento oheň ale není živelný, brutální a nespoutaný, je to oheň, který člověk umí využít ve svůj prospěch, ať už jako světlo, co ho chrání za temných nocí, nebo jako sílu, jež rozdmýchává kovářskou pec.

Kenaz je schopnost vyrábět a tvořit a je tedy runou řemesla i runou umělců.
Reprezentuje hybnou tvůrčí sílu, prostředek ovládání mocné energie.
Představuje ale i vášeň, a to v její fyzické, sexuální podobě. Je vyjádřením chtíče a touhy, coby pozitivních aspektů života.

Je naším vnitřním plamenem a jako taková může představovat i vnuknutí, náhlý nápad, prozření či osvícení.

Kenaz je kontrolovaná energie. Stejně tak, jako kovářův oheň transformuje kus kovu v dokonalý řemeslný výrobek, nám žár runy Kenaz pomáhá přetavit inspiraci a myšlenku v reálný výsledek.

Čtyřka pentaklů navazuje na téma kontroly z opačné perspektivy. Poukazuje na potřebu mít své jisté, na strnulost, která pochází z nepřiměřené potřeby jistoty a bezpečí.

Není dobrý nápad nechat oheň, aby se rozhořel natolik, že se promění v ničivou sílu, jež spálí v popel vše okolo nás. Stejnou chybou je ale i z přílišné opatrnosti preventivně uhasit každou jiskru, jen aby se náhodou příliš nevznítila a nezpůsobila nějakou katastrofu.

Někdy má naše ego nutkavou potřebu kontrovat všechno a všechny kolem nás, ale to přináší jen vyčerpání a frustraci, protože i kdybychom se rozkrájeli, není v našich silách řídit celý vesmír.

Zkuste se zamyslet, odkud vaše potřeba mít vše pod kontrolou pochází. Jaký strach, obava či nejistota ji vyvolává. Jste ochotni této potřebě obětovat radost z tvoření a svůj osobitý projev?

Třetí karta, Velekněz, radí nechat rozhořet kreativní jiskru k tomu nejlepšímu možnému účelu – k manifestaci našich záměrů.

Rozpoznejte sílu, jíž disponujete, a získáte moc změnit svůj život. Vše, čemu věnujete svou pozornost, roste a vytváří cestu, po níž kráčíte. Možná máte za sebou pár neúspěchů a zklamání, ale pokud pochopíte, že všechny tyto zkušenosti byly jen nezbytnými lekcemi, které vás měly něco naučit, a pokud tyto zkušenosti s vděčností přijměte, otevírá se před vámi úžasný potenciál stát se těmi, kdo píší a režírují příběh svého života.

Převezměte zodpovědnost za dějovou linku, která se odehrává, přestaňte na sebe pohlížet jako na bezbranné loutky osudu, a vykročte vstříc příležitosti růst a rozvíjet se v tu nejlepší možnou verzi sebe sama.

Návrat ztracených částí duše ohlašuje počátek ozdravného procesu, kdy můžeme konečně zahojit naše stará zranění a vyléčit bolest na duši, kterou prožíváme proto, že jsme nevědomě poztráceli kousky vlastní autenticity ve snaze zalíbit se druhým, přizpůsobit se, dosáhnout ocenění a zažít láskyplné přijetí.

Návrat do původního stavu duše, do pomyslného ráje, začíná krokem, kdy se vrátíme sami k sobě, k tomu, čím jsme byli, než jsme se začadil snažit vyhovět představám, požadavkům a očekáváním ostatních. Začíná okamžikem, kdy otevřeme svou náruč tomu, čím opravdu jsme, bez hodnocení, bez neustálé vnitřní kritiky a odmítání toho, co nazýváme svým stínem.

Teprve pak si uvědomíme, jak nádherně kompletní jsme, dokonalí ve své nedokonalosti. A naše duše si opět prožije pocit jednoty, se kterým se původně na tento svět narodila.

Když konečně akceptujeme sami sebe, otevřeme se tím i jednomu z nekrásnějších vyjádření touhy, vášně a tvořivosti – romantické lásce, představované kartou Guinevry.

Romantika a láska přitom nepatří jen do vztahu s parterem či partnerkou, je i další aspekt tvůrčí síly, její hravé, radostné a hřejivé podobě.
Může se projevit v péči, kterou dopřejeme sami sebe, v kráse, kterou dokážeme vnímat ve všech drobných detailech našeho každodenního života, v dětském nadšení, s nímž se dokážeme podívat novým pohledem na věci, co jsme předtím viděli už stokrát.

Ptali jste se při výběru karet na konkrétní otázku? Odpovědí je Hojnost.
Do vašeho života si najde cestu hojnost a nadbytek. Všechno, co si plánujete, povede k prosperitě, a to nejen v oblasti finanční a materiální, ale na všech úrovních.

Přijměte s vděčností dary, které k vám přichází.


Inspiroval vás dnešní výklad a rádi byste se dozvěděli více? Kontaktujte mě a můžeme se domluvit na online konzultaci nebo osobním výkladu, kde se společně můžeme podívat na jakékoliv životní téma, které aktuálně řešíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *