Dožínkový trojlístek – třetí balíček karet

Milí přátelé,

blíží se nový kalendářní měsíc, svátek pohanského Kola roku Lammas (Dožínky), úplněk a ještě otevření Lví brány… no, uznejte, že vyložit při této příležitosti klasický trojlístek by bylo trochu málo 🙂

Takže dnes místo toho přichází poněkud megalomanský trojlístek složený z Runových karet, Tarotu snů, Angels and Ancestors oracle, Mystického šamanského orákula a Poselství bohyní.

A k tomu, jak už je zvykem, ještě bonusová karta z balíčku Andělské rady, která je tu proto, aby vám zodpověděla otázku na konkrétní otázku, kterou potřebujete zodpovědět.

Postup je stejný jako obvykle – vyberte si tu hromádku karet, která vás přitahuje nejsilněji, poznamenejte si její číslo…


Odhalení trojice karet


Ve vašem životě nastává radostné období plné hojnosti a sdílení. Nalaďte se na jemný hlas své vnitřní moudrosti, nahlédněte na dno své duše, kde se skrývají odpovědi na všechny vaše otázky. Cesta, která se před vámi otevírá, vyžaduje důvěru, se kterou na ni nakročíte, aniž byste dopředu požadovali znát každý jednotlivý detail toho, kudy povede. Odetněte vše toxické, co vás stále drží na místě a nutí pohybovat se po jedněch a těch samých vyježděných kolejích, aniž byste se jakkoliv přiblížili vytouženému cíli.

Abyste mohli prožít stav nadbytku, zaměřte se na rovnováhu mezi dáváním a přijímáním. Dávejte beze strachu, přijímejte s vděčností a budete mít dostatek všeho, po čem toužíte.

Svátek Lammas je oslavou hojnosti a ta bude i vaším tématem pro toto období vašeho života. Bude třeba, abyste našli zdravou míru mezi dáváním a braním, naučili se otevřít myšlence, že hojnost je tu pro každého a pro všechny a přestali se bát se o ni dělit z obav, že dobrých věcí na světě existuje jen limitované množství. Zároveň je tato doba příležitostí pochopit, že dávat lze jen z nadbytku a jen z čisté radosti ze sdílení, jinak místo hojnosti zažíváte nouzi a nedostatek.

První karta přináší runu Wunjo, jednu z nejpozitivnějších a nejradostnějších karet celého futharku. Je to runa hojnosti, štěstí a radosti, stejně tak jako sdílení těchto darů s našimi bližními, ať už se jedná o naši rodinu, přátele či spřízněné bytosti.

Síla této runy napomáhá pocitu sounáležitosti, přátelství, spojuje dohromady lidi i energie. Ukazuje nám, že sdílená radost se násobí, a že prosperita celku nese užitek i jednotlivcům.

Posiluje vřelé mezilidské vztahy, umocňuje potěšení ze sdílení, prohlubuje srdečnost a láskyplný přístup ke druhým.

Ve výkladu ohlašuje období štěstí, dostatku a radosti, ideálně ve společnosti našich milovaných.

Naproti této optimistické runové kartě stojí Velekněžka, ze své podstaty orientovaná spíše dovnitř než navenek, možná mírně zádumčivá, napojená na pasivní, ženský princip vnitřní moudrosti, přijetí a porozumění.

Připadá vám to jako paradox ve výkladu? Ne, to je jen připomínka toho, že náš svět funguje na principech polarity. Jedno musí vyvažovat druhé.

bychom mohli sdílet, musíme nejprve sami načerpat energii a naplnit své zdroje. Abychom se mohli ponořit do hlubin svého nevědomí, musí na nás venku čekat někdo, kdo nás chytne pevně za ruku, pokud bychom se začali topit ve spodních vodách své duše.

Abychom se mohli radovat z toho, co dostáváme, potřebujeme také chvíle o samotě, kdy doceníme dary, které jsme obdrželi.

Život má mnoho vrstev a mnoho úrovní. A tak ani v časech oslav a sdílení nezapomínejme na nutnost trávit nějaký čas jen sami se sebou, v tiché meditaci, otevřeni tomu, co k nám přichází.

Když budeme pozorně naslouchat, máme možnost uslyšet hlas, který nás vede. Možná se ozve z naší vlastní duše, možná pocítíme, že je k nám zaslán odkudsi shůry… anebo možná pochopíme, že mezi těmito dvěma zdroji není vlastně žádný rozdíl.

Zatímco Velekněžka nás obrací dovnitř, k naší intuici a citům, karta Otce nebes poukazuje na aspekt vedení a inspirace, který máme potřebu hledat kdesi nad námi. Představuje otcovskou, maskulinní božskou energii, která nám ukazuje cestu a vede nás po ní.

Objevuje se v okamžiku, kdy se po nás požaduje, abychom věřili, že plány, které s námi vesmír má, povedou k tomu nejlepšímu možnému výsledku. I když v tuto chvíli zdaleka nevidíme do cílové rovinky, přestože nás děsí to, že nám nikdo neposkytl a ani neposkytne žádné záruky, že se tam dostaneme ve zdraví v dobré náladě, přesto jdeme dál, ozbrojeni důvěrou, že plán, s nímž se naše duše narodila do tohoto života, počítá s tím, že všechno dopadne, jak dopadnout má.

Postupujeme krok za krokem, odhodlaní pokračovat, protože někde v hloubi srdce cítíme, že to, co se na této cestě máme naučit, má pro nás velikou cenu.

Není třeba se zbytečně poddávat strachu, rozhodně jsme se nikam nevydali neozbrojeni. Karta s názvem Meč se ve výkladu objevuje, aby nám připomněla, že všichni máme v ruce mocnou sílu, a je jen na nás, jak ji využijeme.

Meč může stejně dobře sloužit k obraně jako k útoku. Můžeme jím odstranit to, co nás tíží a čeho je už příliš, ale budeme-li jím máchat bez rozmyslu, nebo naopak se zlým úmyslem, může o někoho nakonec hodně bolet. A nejvíc nás samotné.

Karta meč je tu proto, abychom si uvědomili, že všechny nástroje, které potřebujeme při svém putování za cílem a záměrem, s nímž jsme se sem zrodili, máme dávno k dispozici. To, co je třeba se naučit, je používat tento nástroj vědomě.

Dávejte si pozor, abyste svůj meč nepropůjčovali do služeb toxických emocí. Využijte jeho ostří k tomu, abyste od sebe odsekli vše, co už neslouží ve váš prospěch, a abyste ochránili sebe i své blízké před vším, co je pro vás škodlivé.

Bohyně Sedna se vrací k tomu, co karta Wunjo započala v úvodu výkladu. Je vám dopřáno mít dostatek všeho, co potřebujete.

Náš svět je plný hojnosti a zdrojů, které nemají omezené skladové zásoby ani limity v počtu vyrobených kusů. Hojnost může prožívat úplně každý, a vy samozřejmě také.

Je však potřeba naučit se pracovat s vyvážeností sil. Dělit se o to, co máme, přináší radost pouze ve chvíli, kdy to dáváme dobrovolně, ze srdce a bez obav, že tím sami sebe o něco ochudíme. A pokud naopak jenom přijímáme, aniž bychom u toho pěstovali vděčnost, koledujeme si o to, že nám nakonec nic nebude dost dobré a že si toho, co jsme dostali, stejně nebudeme vážit.
Zachovejte rovnováhu mezi příjímáním a sdílením a zjistíte, že když se o svůj nadbytek podělíte, místo toho, abyste měli méně, vaše zdroje se ještě více rozhojní.

Kladli jste kartám nějakou konkrétní otázku? Výklad vám přináší odpověď Nepravděpodobné.

To, na co se ptáte, se s nejvyšší pravděpodobností neuskuteční, nebo přinejmenším ne tak, jak jste si naplánovali. Možná není správný čas, možná to, co jste si přáli, nebylo ve vašem nejlepším zájmu.

Otevřete se novým příležitostem, hledejte alternativu a buďte připraveni na něco mnohem lepšího, než jste původně očekávali.


Inspiroval vás dnešní výklad a rádi byste se dozvěděli více? Kontaktujte mě a můžeme se domluvit na online konzultaci nebo osobním výkladu, kde se společně můžeme podívat na jakékoliv životní téma, které aktuálně řešíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *