Výklad karet pro úplněk v Rybách – první sloupec: Ariadna – Inspirativní tvorba – Starseed

Dobré ráno, milí přátelé 🙂
Dnes v 7:22 hod nastává úplněk ve znamení Ryb a jako už tradičně to znamená mimo jiné i to, že si vyložíme náš oblíbený trojlístek 🙂

Postup je jako vždy stejný, vyberte si ten sloupeček karet, který vás nejvíce přitahuje, a pokud máte k výkladu i nějakou konkrétní otázku, soustřeďte se na ni, protože karty v sobě mají i odpověď 🙂

 Ariadna – Inspirativní tvorba

Odhalení trojice karet


Možná vás zasněný hlas Ryb v úplňku zavedl do nitra labyrintu, kde nyní musíte čelit vlastní temnotě v podobě bestie, jež se vás snaží chytit. Prokažte odvahu a postavte se tomu, čeho se obáváte. Hledejte světlo inspirace, které vás vyvede z bludiště. Najdete-li odpověď na otázku, co vás rozsvěcuje, najdete i cestu ven.

Ariadna představuje lásku a podporu, jichž se nám dostane, pokud projevíme odvahu a neohroženost. Je známá nejen jako bohyně, ale i jako dcera krétského krále. Její otec Mínós ji vyslal do labyrintu, kde bylo každých sem let obětováno sedm lidí příšeře, napůl člověku a napůl býku, zvané Mínotaurus.

Jednoho dne se hrdina Théseus rozhodl ukončit toto šílenství lidských obětí. Ariadna se do něj zamilovala a věnovala mu meč, kterým měl Mínotaura porazit, a také červené klubko, jež mělo jejímu vyvolenému pomoci najít cestu zpět z bludiště.

Díky Ariadnině pomoci Théseus Mínotaura skolil a uchránil tak nespočet další lidí před strašlivou smrtí v hlubinách labyrintu.

Ariadna je symbolem naděje a pomoci shůry, která přijde, pokud se rozhodneme, že nebudeme pasivní a projevíme odhodlání pustit se do akce. Pomohla Théseovi, protože se odvážil postavit se bestii. Předala mu nástroje, kterými dosáhl kýženého výsledku.

Tento příběh přináší poznání, že odvaha, smělost a kuráž jsou vždy nakonec odměněny. Pokud hledáme, jak ukončit vzorec chování, který nám už nadále neslouží (symbolizovaný sedmiletým cyklem lidských obětí, jež měly zprvu, stejně jako naše obranné mechanismy, svůj účel, který se ale nakonec překonal a stal se škodlivým), můžeme mít pocit, jako kdybychom stáli tváří v tvář monstru s býčí hlavou a ohromnými rohy. Jsme ochromeni hrůzou, doslova ztraceni v temném bludišti vlastních obav.

Ale naše duše zná cestu ven. A stejně jako Ariadna po nás chce, abychom byli stateční. Nakročíme-li směrem ke světlu, dostaneme veškerou duchovní podporu, již potřebujeme.

Tímto zábleskem světla je inspirace, která k vám nyní přichází. Tvořte. Buďte kreativní. Oživte staré projekty a dejte jim novou, svěží podobu. Nebo začněte něco úplně nového.

Právě v tuhle chvíli máte příležitost stát se alchymisty vlastní reality.

Netlumte svoje vnitřní světlo z obav, že byste nezapadli mezi ostatní, ze strachu z odsudků a nepochopení. Naopak najděte způsob, jak zářit ještě jasněji a jak se o tento plamen podělit i s těmi, pro které jste (nebo můžete být) inspirací a jiskrou, co zažehne i je.

Následujte hlas své duše a nechte se jí vést, stejně jako se Théseus nechal vést Ariadninou červenou nití. Bestii v podzemním bludišti své mysli jste si stvořili vy sami. A vy sami ji dokážete (s pomocí těch správných nástrojů) i porazit.

Kladli jste při výběru karet nějakou konkrétní otázku? Odpověď je jasná a stručná: „Ne“.

Nechávám na vašem posouzení, zda je toto krátké slůvko důvodem k úlevě, anebo znamením, že bude třeba s odvahou vytyčit nové, lepší plány.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *