Výklad karet pro úplněk v Rybách – třetí sloupec: Yemoja – Důvěra – Sesterstvo růže

Dobré ráno, milí přátelé 🙂
Dnes v 7:22 hod nastává úplněk ve znamení Ryb a jako už tradičně to znamená mimo jiné i to, že si vyložíme náš oblíbený trojlístek 🙂

Postup je jako vždy stejný, vyberte si ten sloupeček karet, který vás nejvíce přitahuje, a pokud máte k výkladu i nějakou konkrétní otázku, soustřeďte se na ni, protože karty v sobě mají i odpověď 🙂

Ariadna – Inspirativní tvorba

Odhalení trojice karet


Vodní energie rybího úplňku vás vtáhne do hlubin vlastního nevědomí, do tajemných spodních vod, kde se rodí samotná esence našeho života – naše tvořivost. Ponořte se pod hladinu s důvěrou a budete příjemně překvapeni, jak bezpečné objetí na vás čeká.

Nechte vodní proud, ať vás očistí, a buďte připraveni vynést s sebou na břeh vše, co váš materiální svět učiní krásnějším.

Výklad karet pro úplněk v Rybách – třetí sloupec: Yemoja – Důvěra – Sesterstvo růže

Yemoja je oceánem kreativní energie, zdrojem veškerého zrození, prapůvodní esencí života. Představuje tvůrčí sílu nevědomých tajemných hlubin naší mysli.

Africká bohyně Yemoja porodila všech ostatních čtrnáct bohů a bohyní jorubského náboženství. Je pečující a vyživující, ale stejně tak je i neohroženě ochranářská a silná v touze nenechat svoje děti trpět nebo prožívat smutek.

Je uctívána ve vodách oceánu, neboť se věří, že jejím původním domovem je řeka Qgun v Nigérii. A díky svému spojení s vodou představuje i všechny její aspekty – očištění, obnovu, inspiraci a připomínku, že ve skutečnosti neexistují žádné limity a hranice. Všechno je proud, všechno plyne a my spočíváme ve vodním objetí, hýčkáni jejími doteky, nadnášeni její silou, v blaženém stavu, který nám připomíná bezpečí a klid naší existence v matčině děloze, kdy jsme byli obklopeni slastnou beztíží plodové vody.  

Voda také symbolizuje naše nevědomí, hlubiny, z nichž čerpáme inspiraci, kterou pak formujeme v podobě nového života – a to obrazně i doslova – jenž přinášíme do našeho světa.

Yemoja nás učí plout po proudu a je tu také ve chvíli, kdy se v našem životě objeví jakýkoliv tvůrčí blok, který naruší plynutí naší komunikace mezi vědomím a nadvědomím, či jakkoliv znesnadní průtok naší tvůrčí energie.

Povzbuzuje nás, abychom použili vodu při našich rituálech – třeba těch nejjednodušších, kdy se jen ponoříme do horké bylinné koupele, nebo se symbolicky omyjeme, abychom tak započali proces očištění od starého a přijetí toho nového.

Pomáhá nám nechat odplavit s proudem myšlenky, jež nám brání v růstu a pokroku, pochybnosti, které nás drží zpátky.

V čase úplňku ve vodním znamení Ryb pro vás nastává ideální příležitost potopit se, vzdálit se na chvíli do břehů vaší reality a na dně oceánu vlastního nevědomí hledat poklady, které s sebou chcete vynést na souši hmotného světa.

Během tohoto procesu si můžete rozpomenout na hluboký a všeobjímající pocit důvěry, který jste zažívali v prenatálních vodách před příchodem na tento svět, a tato vzpomínka vám napomůže navodit si podobný stav i nyní.

Vaše duše má záměr, který chce uskutečnit, ale dokud se s důvěrou nepoddáte toku událostí, dokud budete vyžadovat, aby se nejprve objevila záchranná síť, která vás podrží v případě, že byste zaváhali a zakolísali, budete stále trčet na mělčině, uvízlí ve spodním proudu svých pochybností.

Je to přesně naopak, než byste si přáli. Nejprve musíte provést první krok do neznáma, do volného děsivého prostotu… a teprve pak se objeví pomoc a podpora, která vás zachytí v případě pádu.

Skutečná důvěra totiž musí přijít bez předchozího ujištění. Jinak to totiž není důvěra, ale smlouvání a snaha získat pro sebe skutečné i zdánlivé výhody.

Přestaňte kalkulovat a plujte kupředu – vše poplyne správným směrem.

A ať už budete surfovat na vlně, nebo se potápět pod hladinu, hledejte způsob, jak kolem sebe vidět víc krásy. Buďte tím, kdo krásu nejen ocení, ale sám ji i vytváří. Klidně to může být i maličkost, nemusíte hned tvořit složitá umělecká díla. Každá drobnost, kterou přispějete ke kráse kolem sebe, má nesmírný význam.

Měli jste při výběru karet na mysli konkrétní otázku? Odpovědí je „Odpuštění“.

Ať už potřebujete odpustit někomu, kdo vám ublížil, nebo je načase, abyste sebe samotné zbavili tíživé viny, jež váš užírá, mějte na paměti, že na konci cesty k odpuštění vždy čeká velká úleva. Je čas vše pustit a dopřát si klid. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *