Výklad k novoluní v Panně – mála s růžovým střapcem

Milí přátelé,
a je tu opět výkladový trojlístek, tentokrát k novoluní v zemském znamení Panny.

Jako vždy je postup jednoduchý a snadný (i když výběr může být naopak mnohdy obtížný): zapamatujte si, nebo si poznamenejte ten balíček karet, který vás nejvíce přitahuje, nějak k vám promlouvá, vyvolává ve vás nejsilnější pocity…


Odhalení trojice karet


V období dnešního novu je pro vás mimořádně důležité, abyste věnovali zvýšenou pozornost svému spirituálnímu uvědomění a abyste začali těžit a získávat z toho, co jste doposud na své cestě prožili a naučili se.

Práce, kterou jste na tomto „duchovním poli“ započali, se blíží ke svému vyvrcholení, k fázi, kdy se budete moci z pomyslné úrody radovat nejen vy, ale dokonce se dělit o nadbytky i s ostatními.

Podmínkou úspěšné sklizně však je, abyste důsledně a nekompromisně kráčeli, kam vás volá vaše vlastní duše, nikoliv po stezce založené na očekávání druhých, konvencích nebo společenských či kulturních zvyklostí.

Už jste o sobě mnoho zjistili, pobyli jste nějaký čas v hlubinách svého vlastního nitra, posbírali jste prožitky a zkušenosti, které vás nasměrovaly na cestu k vyššímu uvědomění, k pochopení vašeho úkolu zde v tomto životě.

Možná už se vám tyto informace poskládaly v ucelený příběh, možná zatím máte nastřádané střípky, které čekají, až je složíte do kompletní mozaiky, jež vám poskytne celkový obraz toho, co potřebujete vědět.

Bez ohledu na to, v jaké fázi se nacházíte, karta Duchovního učitele je tu proto, aby vás ujistila, že jdete správným směrem. Můžete se spolehnout na znamení, která k vám přicházejí, můžete jim bez obav důvěřovat. Nejedná se o falešnou stopu, iluzi ani výplod vaší představivosti.

Těžkosti, které jste byli nuceni překonat, nebo které dokonce ještě nyní překonáváte, jsou jen lekcemi, na nichž se máte naučit to, co pro vás bude v následujícím čase prospěšné.

Jeden cyklus vašeho života se uzavírá a vy doslova sklidíte, jak jste zaseli. Pokud jste do půdy své mysli zasadili životaschopná, zdravá a silná semínka, můžete se těšit na šťavnaté plody a bohatou úrodu.

V opačné případě máte alespoň příležitost si uvědomit, jak funguje zákon příčiny a následku; spatřit v jasném světle fakt, že to, co k vám nyní přichází, vám nezpůsobila ani nepřízeň osudu, ani ostatní lidé, ani smůla, ale že jste to byli vy sami, kdo v půdě své mysli nechal vyrůst to, co se nyní stalo vaší realitou.

V každém případě, každý konec je zároveň novým začátkem. Ani hojnost a štěstí z dobré sklizně neznamená, že se v příštím období můžete přestat snažit.

A naopak chudá úroda může být povzbuzením, abyste od nynějška byli pečlivější při výběru toho, co budete pěstovat ve svém vědomí.

Inspiraci k cestě, po níž jste vybízeni jít, vám nabízí básnířka a mystička Mírábáí, jež zosobňuje lásku dávající nám sílu jít si za tím, co je správné, bez ohledu na to, co si o tom myslí ostatní.

Mírábáí se narodila jako princezna a byla provdána do královské rodiny. Přesto za svého skutečného manžela považovala Krišnu, jemuž byla vášnivě a hluboce oddána.

Odmítla se podvolit mnoha společenským očekáváním, dokonce jako vdova nevstoupila na pohřební hranici, aby se nechala upálit se zesnulým mužem.

Jejím přesvědčením bylo, že každý člověk, bez ohledu na pohlaví, náboženství nebo kastu může najít přímé spojení s božským.

Často, aniž bychom si to uvědomovali, jsme ve svých rozhodováních ovlivněni tím, co si o nás myslí druzí, jejich očekáváními a představami.

Mírábáí nás vede, abychom činili to, co je správné pro nás, ne pro někoho jiného.

Skutečná láska není svázána představou toho, co je a není správné či společensky akceptovatelné. Nemá hranice v morálce, v kultuře ani v tom, co se obecně považuje za vhodné.

Láska nás osvobozuje od okovů očekávání. Žádá po nás věrnost jednomu jedinému – naší vlastní duši.

Pomáhá nám najít skutečné hodnoty a hrdinně je bránit proti celému světu, je-li to potřeba.

Mírábáí, navzdory tomu, k čemu ji nutilo její společenské postavení a doba, v níž žila, sama sebe nikdy nepovažovala za manželku krále. Jejím skutečným partnerem byl Krišna.

A to je vzkaz i pro vás. Chcete-li naplnit záměr a poslání své duše, je to právě ona, kdo pro vás musí být tím nejdůležitějším. Tím, koho je třeba milovat tou nejčistší a nejvěrnější láskou.

Zamilujte se do své duše a buďte jí věrní, bez ohledu na to, co se od vás očekává. Tato nejvyšší forma lásky vás spolehlivě povede cestou poznání, naplnění a dosažení cíle.

Měli jste při výběru karet na mysli a na srdci konkrétní otázku?

Odpovědí je: Poslouchej svou intuici.

V tuto chvíli se nejedná o představy či zbožné přání. Vaše intuice k vám promlouvá zcela jasně naslouchejte jí a řiďte se jejím vedením. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *