Výklad k novoluní v Panně – náhrdelník s přívěskem

Milí přátelé,
a je tu opět výkladový trojlístek, tentokrát k novoluní v zemském znamení Panny.

Jako vždy je postup jednoduchý a snadný (i když výběr může být naopak mnohdy obtížný): zapamatujte si, nebo si poznamenejte ten balíček karet, který vás nejvíce přitahuje, nějak k vám promlouvá, vyvolává ve vás nejsilnější pocity…


Odhalení trojice karet


Do vašeho života se právě nyní, v době novoluní, chystá vstoupit změna. Objevují se nové možnosti a příležitosti a vy máte nakročeno dosáhnout toho, po čem jste už dlouho toužili a o co jste usilovali.

Nezapomínejte však na to, že i když je to vaše mysl, která je hnacím motorem všech vašich přání, bez těla, které je její nádobou, v této realitě nedosáhnete ničeho. Je čas projevit tomuto hmotnému obalu vaší duše respekt, lásku a uznání za to, co pro vás dělá – a začít se starat, aby i nadále sloužilo co nejlépe.

Přestože už pomalu vstupujeme do podzimního období, karta Jara přichází se svěžími nabídkami hojnosti a prosperity.

Jaro je obdobím plodnosti, znovuzrození a inspirace.

Přináší kreativitu a plodnou sílu, které stojí na začátku nových projektů, plánů a vizí. Vše, co nyní zasadíte, má neskonalý potenciál vzklíčit v úrodu, jež bude skutečnou manifestací vašich záměrů.

Ať už se jedná o růst duchovní, nebo materiální, cokoliv nyní začnete, bude životaschopné a dojde k úspěšnému naplnění.

Nejen že disponujete životadárným tvůrčím potenciálem, ještě navíc jste na své cestě chráněni vyššími silami. Jako by se všechno poskládalo příhodně právě tak, aby vám to dalo do ruku možnost proměnit vše, čeho se dotknete, ve zlato.

Můžete tuto výhodnou pozici využít pro úspěšný start na poli nového pracovního projektu, nové cesty v podnikání anebo třeba v oblasti finančních investic – a pravděpodobně nebudete zklamáni výsledkem.

Anebo můžete mít všechno to, co je popsáno výše, dokonce i klidně něco navíc, a ještě z dané situace vytěžit něco podstatnějšího a trvalejšího.

Runa Algiz, která vám přináší ochranu a podporu, je totiž rovněž runou, která symbolizuje propojení lidského s božským. Pomáhá nám při putování mezi světy, ke komunikaci s naším vyšším já.

Je pomyslným mostem mezi říší lidí a bohů, mezi naším tělem a duší. A vy nyní máte možnost po tomto mostě kráčet, najít vlastní spojení mezi lidským a božským – a možná dokonce pochopit, že mezi nimi neleží žádná tlustá dělící čára, ale že jsou si mnohdy blíže, než bychom čekali.

Ostatně, o těle, které můžeme vnímat ne jenom jako mechanický stroj, ale naopak jako něco vrcholně posvátného, jako nástroj k dosažení osvícení, mluví i poslední karta ve výkladu.

Ješe Cogjal představuje hlubokou duchovní moudrost založenou na pochopení, že tělo není překážkou, ale naopak důležitým prostředkem na naší spirituální cestě.

Ješe se narodila ve středověkém Tibetu a podle legend, které se o ní vyprávějí, už samotné zrození bylo neobyčejné: její matka ji porodila zcela bezbolestně, poté, co vyslovila mantru. Ve chvíli, kdy se Ješe narodila, blízké jezero zdvojnásobilo svou rozlohu, aby tak symbolizovalo její obrovskou moudrost – její vody osvícení.

Ješe byla hlavní partnerkou Padmasambhavy, který přinesl buddhistické učení z Indie do Tibetu. Byla považována za inkarnaci Vadžrajoginí, ženské buddhovské formy.

Právě to, že byla zároveň lidskou bytostí zrozenou v těle a zároveň zosobněním osvícení, nám ukazuje, že tělo není omezením, není ničím, co nás jen tupě drží ve hmotě, spoutané k zemi, neschopné se napojit na to „vyšší“ nebo spirituální.

Tělo samo o sobě může být tím nejvyšším, nejmocnějším a nejduchovnějším nástrojem na cestě k dosažení osvícení.

To, co je hmotné, může být zároveň posvátné, co je lidské, může být božské.

Je jen na nás, zda se rozhodneme rozbourat limity a omezení vlastní mysli, která obviňuje tělo za věci, jež nikdy nespáchalo. Která k němu přistupuje jako k něčemu, co není dost duchovní, nebo na něm neustále hledá nedokonalosti, místo toho, aby stanula v hlubokém úžasu nad tím, co díky našemu tělu můžeme prožít, cítit a vnímat.

Nastala chvíle, abyste se na své nádherné tělo podívali novým pohledem – jako na dar. Přestože buddhismus hovoří o šesti říších nebo světech, kam se může vědomí narodit, pouze v říši lidí, v lidském těle z masa a kostí, můžeme dosáhnout osvícení.

Projevte proto svému tělu úctu, začněte se k němu chovat jako ke skutečnému chrámu vaší duše. Vaše úžasné tělo tu není proto, aby splňovalo estetické nároky vaše nebo lidí, kteří uvidí vaši fotku na sociálních sítích. Není tu proto, aby podávalo výkony a není tu ani proto, abyste si měli na kom vybíjet svůj vztek a frustraci.

Je studnicí hluboké moudrosti, zdrojem nejvyšší blaženosti a skvělým nástrojem realizace cesty vaší duše.

Je božské a posvátné – a tak se k němu podle toho začněte chovat!

Soustředili jste se při výběru karet na nějakou konkrétní otázku?

Odpověď je: Do několika měsíců.

Všechno potřebuje svůj čas. Ještě je třeba, aby se všechno správě urovnalo, aby se jednotlivé složky porovnaly na místě, aby věci dospěly z bodu A do bodu B, ale buďte v klidu. Proces už se nastartoval a výsledky se objeví ve chvíli, kdy budou dokonale načasované.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *